واشنگتن‌پست: سفر روحانی به مسکو نشانۀ اهمیت ایران برای روسیه است

واشنگتن‌پست: سفر روحانی به مسکو نشانۀ اهمیت ایران برای روسیه است
يکشنبه 6 فروردين 1396 - 22:57

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی تأکید کرد که «سفر رئیس‌جمهوری ایران به مسکو نشانگر اهمیت ایران برای روسیه است».

العالم - ایران

«حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران قرار است فردا دوشنبه به منظور دیدار با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه راهی مسکو شود.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» با اشاره به این سفر نوشت: «همزمان با تضعیف نفوذ آمریکا در خاورمیانه، ایران و روسیه به منظور توسعه قدرت خود در منطقه متحد شده‌اند و ضمن تقویت روابط سیاسی و دیپلماتیک خود، عملیات نظامی مشترک در سوریه را نیز افزایش داده‌اند».

این روزنامه آمریکایی در ادامه تأکید کرد: «سفر روز دوشنبه حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به مسکو به منظور دیدار با ولادیمیر پوتین نیز به عنوان نشانه‌ای از روابط نزدیکتر میان دو کشور انجام می‌گیرد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «این سفر نشان دهنده اهمیتی است که روسیه در سیاست خارجه ایران دارد و برای روسیه نیز ایران یکی از مهمترین متحدان سیاسی است. ایران نقشی مهم در استراتژی درازمدت پوتین برای تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در خاورمیانه ایفا می‌کند».

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه روز پنج‌شنبه گذشته تأیید کرد رئیس‌جمهوری ایران روز دوشنبه (7 فروردین/27 مارس) وارد مسکو می‌شود.

بنا بر این گزارش، رئیس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه (8 فروردین/28 مارس) با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه دیدار می‌کند.

کرملین می‌گوید قرار است در این دیدار، بر قراردادهای بزرگ انرژی و حمل و نقل، توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها