اولین سخنرانی رییس جمهمور جدید فرانسه در کاخ الیزه

اولین سخنرانی رییس جمهمور جدید فرانسه در کاخ الیزه
يکشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 16:03

رئیس جمهر جدید فرانسه در اولین سخنرانی خود پس از ورد به کاخ الیزه گفت: برای بازگرداندن دموکراسی به کشور نهایت تلاش خود را به کار خواهم گرفت.

العالم ـ اروپا

به گزارش اسکای نیوز عربی، امانوئل ماکرون امروز (یکشنبه) با ورود به کاخ الیزه و پس از دیدار با فرانسوا اولاند رسما به عنوان رئیس‌جمهور این کشور  کار خود را آغاز کرد.

وی پس از  دیداری یک ساعته با اولاند و تحویل کدهای هسته‌ای و با طی پروتکل‌های قانونی رسما اداره کشور را در دست گرفت.

پس از خروج اولاند از الیزه پس از 5 سال ماکرون به عنوان جوانترین رئیس‌جمهور فرانسه کار خود را آغاز کرد.

ماکرون در اولین سخنرانی خود به عنوان رئیس‌جمهور فرانسه گفت: جهان و اروپا بیشتر از هر زمان دیگری به فرانسه نیاز دارد. فرانسوی‌ها امید و پیروزی را انتخاب کردند از هیچیک از تعداتمان دست نمی‌کشیم.

وی تاکید کرد: برای بازگشت دموکراسی به کشور حداکثر تلاش خود را خواهم کرد.   فرانسوی‌ها راه امید و پیروزی را انتخاب کردند و من هیچ گاه از این مسیر کوتاه نمی‌آیم. کاری می‌کنم مردم فرانسه به این باور برسند که قدرت کشورشان در حال افول نیست و ما در آستانه یک رنسانس بزرگ هستیم.

ماکرون متعهد شد: برای رویارویی با تروریسم تلاش می‌کنم و به حمایت از آزادی و حقوق بشر ادامه خواهم داد.

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور جدید فرانسه همچنین گفت: نیازمند اروپایی فعال‌تر و سیاستمدارتر هستیم و باید برای آینده‌ای بهتر بکوشیم.

ماکرون 39 ساله از سال 2012 تا 2014 مشاور عالی اقتصادی اولاند بود و پس از کنار کشیدن از دولت سوسیالیست به عنوان کاندیدای مستقل وارد رقابت‌های ریاست‌جمهوری شد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها