نقش ترامپ در قطع روابط کشورهای عربی با قطر

نقش ترامپ در قطع روابط کشورهای عربی با قطر
دوشنبه 15 خرداد 1396 - 16:03

یک مقام دیپلماسی و امنیتی سابق رژیم صهیونیستی قطع روابط عربستان و چند کشور عربی با قطر را در راستای سیاست‌ خارجی جدید «دونالد ترامپ» در خاورمیانه دانست.

العالم - خاورمیانه

«الی آویدار» از مقامات سابق دیپلماتیک و امنیتی اسرائیل که مناصب مهمی در بخش اطلاعات ارتش اسرائیل بر عهده داشته، قطع روابط عربستان، امارات، بحرین و چند کشور دیگر عربی با قطر را ترجمه‌‌ی سیاست خارجی ترامپ دانست.

به گزارش پایگاه خبری شبکه «عربی21»، این مقام سابق صهیونیست در گفت‌و گو با رادیو اسرائیل، گفت: این تصمیمات ترجمه واقعی سیاست‌های ترامپ برای خلاص شدن از میراث سلف خود باراک اوباما است.

او با حمله به قطر، این کشور را حامی تروریسم در منطقه خواند و گفت: تصمیمات دراماتیک این کشورها برای قطع رابطه با قطر واقعیت منطقه ای جدیدی در خاورمیانه ایجاد می‌کند.

این مقام سابق اسرائیلی همچنین تصمیم این کشورها را نشان دهنده گسترش و عمق نکات مشترک بین آنها و اسرائیل دانست.

«جاکی حوکی» دیگر کارشناس حاضر در برنامه رادیو اسرائیل نیز با تأیید سخن «آویدار»، تأکید کرد که این تصمیمات پس از سفر دونالد ترامپ به منطقه گرفته شده است و دلالت‌های خاص خود را دارد.

او همچنین گفت که این اقدام عربستان و کشورهای همسو با آن برای قطع رابطه با قطر نشان دهنده این است که قطر دشمن آنهاست و نه اسرائیل.

 

منبع: فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها