دروغ شبکه الجزیره در صدر توییتر قرار گرفت!

دروغ شبکه الجزیره در صدر توییتر قرار گرفت!
شنبه 20 خرداد 1396 - 12:40

هشتک "دروغ شبکه الجزیره"در توییتر عربی پس از تحریف سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که در آن به طور مستقیم قطر را به حمایت مالی از تروریسم متهم کرده بود، در صدر قرارگرفت.

العالم - خاورمیانه

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از کاربران در شبکه های اجتماعی، سخنرانی که همه شبکه های ماهواره ای بین المللی پخش کردند از سوی شبکه مدعی اعتبار و صداقت، بطور عمدی در معرض تحریف قرار گرفت.
"عبدالعزیز الخمیس" روزنامه نگار عربستانی در توییتر نوشت: البته الجزیره درگیر است و لازم است که سخنرانی ترامپ را پخش کند. اما تحریف را ملاحظه کنید، تروریست ها فقط به تندوروها تبدیل شده اند. این شبکه به مترجم مستقل نیاز دارند.

"بتال القوس" دیگر روزنامه نگار عربستانی در پست دیگری در توییتر نوشت: حتی در اظهارات ترامپ که همه با هر دید و سلیقه ای آن را مشاهده کردند.. شبکه الجزیره بطور مستمر به تحریف و جعل و تقلب ادامه داد و تروریسم را جایگزین افراطگرایی کرد.

در همین حال، عبدالعزيز الخميس گفت: اگر ما نمی دانستیم که علي بن عبد الله السويدي که در لیست تروریستی قرار گرفته است، کیست، رفتار الجزیره تعجب آور نبود.

"زهیر الحارثی استاد و عضو شورای مشورتی عربستان سعودی به شبکه الاخباریه گفت: شبکه الجزیره که مدعی بی طرفی و حرفه ای بودن است، تحریف سخنان ترامپ از سوی این شبکه اشتباه فاحشی به شمار می آید.

الحارثی تحریف سخنان ترامپ را فریبکاری، خیانت در امانت رسانه ای و فرورفتن در تقلب، کلاهبرداری و گمراهی دانست و آن را با عنوان هشتک "دروغ شبکه الجزیره" منتشرکرد.

شبکه الجزیره از زمان قطع رابطه قطر با برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در تلاش برای گمراه کردن افکارعمومی و ایهام در موضع خود، اقدام به تحریف اظهارات سیاستمداران و رهبران آمریکا می کند.
در همین حال "علی النعیمی" استاد دانشگاه امارات به شبکه اسکای نیوز عربی گفت: رسانه های قطری از طریق انتشار اخبار ساختگی و غیر واقعی مقبولیت مردمی خود را از دست داده اند و الان می خواهند، وانمودکنند که قطر در معرض حمله قرار گرفته است. وی افزود: هم اکنون حقیقت آشکار شده و تمام جهانیان از قطر می خواهند که کمک مالی به تروریسم را متوقف کند.
221

پربیننده ترین خبرها