القاعده: شاه سعودي و خانواده‌اش را بكشيد

القاعده: شاه سعودي و خانواده‌اش را بكشيد
يکشنبه 9 مرداد 1390 - 02:55

مشخص نيست دامنه اختلافات تا چه اندازه است و دستگاه‌هاي اطلاعاتي سعودي تا كجا در القاعده نفوذ كرده‌اند؛ اما كشته شدن اسامه‌بن‌لادن اين گروهك تروريستي را دچار آشفتگي كرده تا هر يك از اعضاي آن در نقطه‌يي و منطقه‌يي ادعاي رهبري كرده و مورد استفاده تبليغاتي قرار بگيرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، دو روز پس از آنكه ايمن الظواهري جانشين اسامه بن‌لادن از حمله به نيروهاي امنيتي سوريه و سرنگوني رژيم حاكم بر اين كشور حمايت كرد، يكي ديگر از رهبران محلي القاعده خواستار كشته شدن عبدالله سعودي و خانواده‌اش شد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از دوبي، قاسم الريمي كه با لقب ابوهريره الصنعاني فعاليت مي‌كند در يك نوار صوتي كه توسط پايگاه‌هاي خبري نزديك به القاعده منتشر شده تاكيد مي‌كند: «عبدالله بن‌ عبدالعزيز به همراه وليعهد، وزير كشور و پسرش محمد همه مرتد هستند و قتل آنها واجب است.»در اين نوار هفت دقيقه‌اي الريمي ادامه‌ می‌گوید: ‌اي حكام آل سعود! به شما قول مي‌دهيم و اعلام مي‌كنيم كه مبارزه ما با يهود و نصارا ما را از شما غافل نمي‌كند؛ همانطور كه لهو لعب شما و فسق و فجور شما، شما را از ما غافل نمي‌كند...‌اي حكام آل سعود! از خدا مسئلت مي‌كنيم كه كمر شما را بشكند و شما را متفرق كند و ملك شما را از هم پراكنده كند و آثار شما را از بين ببرد تا مايه عبرت ديگران شويد.

ابوهريره در اين نوار صوتي افزوده است كه مقامات سعودي در 5 فوريه گروهي از زنان را كه مقابل وزارت كشور براي آزادي شوهران و فرزندان‌شان تظاهرات كرده بودند، بازداشت كرده است «و در زندان به آن زنان عفيفه و پاك كه از نسل قبايل آزاده ما در نجد و حجاز و شمال كشور و جنوب كشور هستند تجاوز شده است... آنان را به ديدار با مسوولان وزارت كشور وعده داده و به بهانه همين وعده سوار بر خودرو كرده‌اند ولي آنان را به زندان برده‌اند تا چند روز را در زندان سپري كنند».

الريمي كه از وي به عنوان يكي از فرماندهان و رهبران القاعده در شبه‌جزيره ياد مي‌شود در ادامه نوار صوتي خود با هشدار دوباره به خاندان آل‌سعود، مي‌گويد: به كدامين گناه اين زنان آزاده را زنداني كرده‌اند؟ آيا اطرافيان آل سعود بندگان دينار و درهم‌اند؟ من به شما زنان وعده مي‌دهم كه انتقام عفت و طهارت شما را پس بگيرم و هر دستي كه به سوي شما دراز شده است قطع كنم زيرا شما عرض و آبروي ما و دري از درهاي شهادت هستيد.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها