آمریکا بدنبال شاهراه برای نجات قذافی

آمریکا بدنبال شاهراه برای نجات قذافی
يکشنبه 28 فروردين 1390 - 13:35

یک فعال سیاسی لیبی گفت: دولت آمریکا برای خارج کردن معمرالقذافی از لیبی به دنبال یک راه امن است. "شکری السنکی " روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه خبری العالم اظهار داشت : برخی نشریه های آمریکایی اعلام کرده اند واشنگتن به دنبال راهی است تا قذافی را بدون اینکه تحت تعقیب دادگاه بین المللی باشد به مکان امنی منتقل کند . وی افزود: واشنگتن تاکید کرده ماموریتش سرنگونی رژیم قذافی نیست و انقلابیون باید این ماموریت را انجام دهند. السنکی تصریح کرد: مشکل لیبی درباقی ماندن قذافی است زیرا نیروهای وی تهدیدی برای غیرنظامیان هستند و مداخله ائتلاف کشورهای غربی و ناتو نیز درست پس از کشتار مردم بنغازی آغاز شد . وی درخصوص انگیزه ناتو برای وقت کشی در سرنگونی قذافی گفت: ما نمی توانیم برای نیروهای ائتلاف زمان تعیین کنیم اما مردم لیبی برای انجام ماموریت ملی خود مبنی برسرنگونی رژیم قذافی از همه امکانات خود استفاده می کنند. السنکی افزود: نیروهای قذافی در شهرها سنگر گرفته اند و دیکتاتور لیبی از مردم به عنوان سپر انسانی برای حفظ نیروهای خود از بمباران نیروهای ائتلاف استفاده می کند. وی گفت: امکان دارد ماموریت ناتو طولانی شود اما بروز اختلاف در میان افسران گردان های قذافی نشانه خوبی برای تسریع شکست قذافی است. فعال سیاسی لیبی درباره حمایت از غیرنظامیان درصورت ادامه درگیری ها اظهار داشت: وضعیت اینگونه ادامه نخواهد داشت ناظران معتقدند حلقه محاصره قذافی روز به روز تنگتر می شود و وی به پایان کارش نزدیک شده است.

بازداشت چهارمین فعال حقوقی در امارات

بازداشت چهارمین فعال حقوقی در امارات
يکشنبه 28 فروردين 1390 - 16:58

چهارمين فعال حقوقي در امارات طي يک ماه گذشته در اين کشور بازداشت شد. به گزارش روز يکشنبه پايگاه اطلاع رساني شبکه العالم، دستگاه هاي امنيتي امارات عصر ديروز "عبدالله الشحي

چهارمین فعال حقوقی در امارات طی یک ماه گذشته در این کشور بازداشت شد. به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، دستگاه های امنیتی امارات عصر دیروز "عبدالله الشحی" فعال مدافع حقوق بشر را بازداشت کردند. وی چهارمین فعالی است که طی یک ماه گذشته در این کشور بازداشت می شود. خانواده این فعال حقوقی اعلام کرده اند که از محل بازداشت وی هیچ اطلاعی ندارند. الشحی از افسران سابق نیروهای مسلح امارات است که اخیرا یادداشتی را برای درخواست برگزاری انتخابات مستقیم و اعطای مسئولیت قانونگذاری به پارلمان امضا کرده است. "احمد منصور" دیگر فعال حقوقی که این یادداشت را امضا کرده بود، 10 آوریل گذشته بازداشت شد. این یادداشت توسط 133 نفر، از جمله دانشگاهیان، روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر در امارات امضا شده است.

پربیننده ترین خبرها