در نشستی به ریاست جلال طالبانی؛

خروج اشغالگران ازعراق امروز بررسی میشود

خروج اشغالگران ازعراق امروز بررسی میشود
سه شنبه 11 مرداد 1390 - 09:15

رؤساي احزاب و جريان هاي سياسي عراق امروز در نشستي به رياست جلال طالباني رييس جمهوري، خروج نيروهاي اشغالگر آمريکايي از خاک اين کشور، و توافنامه اربيل را بررسي مي کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، دفتر طالبانی در بیانیه ای اعلام کرد، ریاست فراکسیون العراقیه درخواست کرده است که نشست رهبران سیاسی که زمان آن دیروز تعیین شده بود، امروز برگزار شود.

قرار است در این نشست، اختلافات بین ائتلاف ملی و فهرست العراقیه به ریاست ایاد علاوی، و مسائل باقیمانده درباره توافقنامه اربیل درباره تقسیم قدرت بررسی شود.

"فائزه العبیدی" نماینده فراکسیون العراقیه گفت، این فراکسیون نیز خواستار برگزاری نشست امروز شده است، و درصورتیکه توافقنامه اربیل بعنوان محول اصلی این گفت و گوها نباشد، العراقیه موضع دیگری اتخاذ خواهد کرد.

این درحالی است که منابعی در ائتلاف ملی تاکید کرده اند که نشانه های مثبتی مبنی بر امکان توافق درباره همه مسائل مطرح شده وجود دارد.

"شیروان الوائلی" نماینده ائتلاف دولت قانون در همین رابطه گفت، مسئولان عراقی امروز در منزل رییس جمهوری عراق توافقنامه امنیتی و توافق نامه اربیل را بررسی می کنند.دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها