رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی در گفت وگو با لاریجانی:

جلوی زیاده خواهی های آمریکا باید گرفته شود

جلوی زیاده خواهی های آمریکا باید گرفته شود
جمعه 13 مرداد 1396 - 22:24

رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی که برای شرکت در مراسم تحلیف رییس جمهوری به تهران سفرکرده است، در دیدار با رییس مجلس کشورمان تأکید کرد: اگر الان جلوی زیاده خواهی آمریکا گرفته نشود، این زیاده خواهی مانند آتش دامن گیر کشورهای بیشتری خواهد شد.

العالم ـ ایران

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی روز جمعه در دیدار «کیم یونگ نام» ،رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی با او اظهار داشت: آشفتگی جهان به نفع هیچ کشوری نیست و به همه آسیب می رساند، برقراری صلح و امنیت جهانی مهمترین دستاورد دولت ها برای تلاش هایشان است.
لاریجانی تصریح کرد: پایداری شما در مقابل زورگویی های آمریکا قابل تقدیر است و امیدوارم که هرچه سریع تر صلح و امنیت در دنیا برقرار شود و کشورهایی که به دنبال قدرت طلبی بر سایر کشورها هستند متوجه شوند، از این راه به جایی نخواهند رسید.
رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما از انرژی صلح آمیز هسته ای دفاع می کنیم اما سلاح هسته ای را برای هر کشوری و برای امنیت جهان مضر می دانیم.

 دشمن مشترکی داریم
«کیم یونگ نام» که برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهوری به کشورمان سفر کرده است همچنین در این دیدار اظهار کرد: این دومین سفر من به ایران است و خوشحالم که با کشوری دیدار می کنم که دشمن مشترکی داریم.
این مقام کره شمالی، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که هیچ مجوزی برای ساخت و شلیک موشک لازم نیست و ما از این موضع قاطعانه شما حمایت می کنیم.
رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی گفت: زمان و تاریخ می گذرد و عوض می شود اما دشمن مشترک ما به هیچ وجه عوض نمی شود و آمریکا همچنان به زورگویی های خود ادامه می دهد.
وی تصریح کرد: ما خواهان این هستیم که سطح روابط خود را بالاخض در جنبش عدم تعهد و در سطح بین المللی افزایش دهیم زیرا این روابط به نفع ملت دو کشور است و من تلاش دارم که در این سفر با مقامات جمهوری اسلامی ایران در این خصوص مذاکرات جدی داشته باشم.
رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی تأکید کرد: کشورها سرنوشت خود را با تکیه بر قدرت خود می سازند و هیچ دولتی نباید اسیر زیاده خواهی دولت های قدرت طلب دیگر شود، زیرا ثابت شده که آمریکا به کشورهایی حمله کرده است که از نظر قدرت نظامی ضعیف بوده اند.
وی خاطرنشان کرد: ما خواهان صلح هستیم ولی از منافع کشور خود حتی یک قدم عقب نشینی نخواهیم کرد و تا وقتی که آمریکا دست از سیاست خصمانه خود برندارد و به تهدیدهایش ادامه دهد، ما هم تندتر با آمریکا برخورد خواهیم کرد.
رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی تأکید کرد: اگر الان جلوی زیاده خواهی آمریکا و کشورهای سلطه گر گرفته نشود، این زیاده خواهی مانند آتش دامن گیر کشورهای بیشتری خواهد شد.
مراسم تنفیذ حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح دیروز(پنجشنبه) برگزار شد و آیین تحلیف نیز عصرفردا(شنبه) خواهد بود.
براساس برنامه اعلام شده، در آیین تحلیف روحانی مقام های عالی رتبه از 92 کشور  حضور خواهند داشت.
هشت رئیس جمهوری، 19 رئیس مجلس، 9 معاون رئیس جمهوری و نخست وزیر، هفت معاون رئیس مجلس، 11 وزیر امورخارجه و 35 فرستاده ویژه کشورها به مراسم تحلیف حسن روحانی می آیند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها