تشخیص افسردگی با اسکن عکس‌های اینستاگرام!

تشخیص افسردگی با اسکن عکس‌های اینستاگرام!
سه شنبه 17 مرداد 1396 - 15:15

دانشمندان آمریکایی می گویند الگوریتمی ابداع کرده اند که با استفاده از آن می توان از طریق اسکن عکس های اینستاگرام به افسردگی انسان ها پی برد.

العالم _ آمریکا

به گزارش یاهونیوز، محققان دانشگاه های ورمونت و هاروارد مدعی هستند که الگوریتم یاد شده قادر به کشف موارد مختلف افسردگی در انسان ها با دقت 70 درصد است. این در حالی است که پزشکان با استفاده از روش های عادی تشخیص افسردگی تنها می توانند با دقت 42 درصد ابتلا به این بیماری خطرناک را تشخیص دهند.

کریس دانفورت از اساتید دانشگاه ورمونت می گوید روش جدید می تواند ضمن شناسایی موارد ابتلا به افسردگی به انسان ها کمک کند تا از ابتلا به بیماری های ذهنی نیز مطلع شوند.

الگوریتم یاد شده ابتدا می تواند سرنخ های ابتلا به افسردگی را شناسایی کند و در مرحله بعدی با دقت بیشتری کشف کند که افراد مشکوک به ابتلا به این بیماری واقعا دچار افسردگی هستند یا خیر.

تا به حال از این روش برای بررسی میزان افسردگی و بیماری های ذهنی 166 مشارکت کننده استفاده شده که نیمی از آنها در سه سال گذشته سوابق مراجعه به دکتر را به همین علت داشته اند.

 تحلیل گران با بررسی 44 هزار عکس اینستگرام این افراد پی برده اند که چه کسانی مبتلا به افسردگی هستند. تحقیقات برای تکمیل این الگوریتم و افزایش دقت آن ادامه دارد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها