ویدئو: لحظه دستگیری داعشی های حامل " مادر شیطان "

دوشنبه 23 مرداد 1396 - 19:52

دستگاه امنیت فدرال روسیه فیلم لحظه دستگیری عناصر گروه تروریستی داعش را که در حال زمینه سازی برای حملات تروریستی در وسایل حمل و نقل عمومی و مراکز خرید مسکو بودند منتشر کرد.

العالم – اروپا

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم در این ویدئو یک نیروی ویژه روسیه مواد منفجره کشف شده را تست می کند.

در تجزیه و تحلیل مواد منفجره همراه بازداشت شدگان ماده «تری پرواکسید استون» کشف شد که بسیار خطرناک است.

از این ماده به ندرت استفاده می شود؛ زیرا بیش از اندازه فرار و حساس است. فرایند ساخت مواد منفجره بر اساس آن فوق العاده خطرناک بوده و لذا هر ازگاهی به نوشته رسانه ها، تروریست ها آن را «مادر شیطان» می نامند.

دستگاه امنیت فدرال روسیه امروز دوشنبه از دستگیری یک تیم وابسته به داعش خبر داد و اعلام کرد اعضای این تیم درصدد انجام حملات تروریستی در وسایل حمل و نقل عمومی و بخش های تجاری مسکو بوده اند.

دستگاه امنیت فدرال همچنین از دستگیری اعضای این گروه تروریستی از جمله نماینده داعش، کارشناس مواد منفجره و دو تروریست انتحاری خبر داد.

نیروهای امنیتی روسیه، علاوه بر این، یک آزمایشگاه تولید مواد منفجره و بمب را در اطراف مسکو کشف کردند.

بر اساس اعلام سرویس فدرال امنیت روسیه، ۴ عنصر تکفیری وهابی داعش قصد داشتند با استفاده از بمب «مادر شیطان» در وسایل نقلیه و مراکز تجاری مسکو دست به اقدامات تروریستی بزنند.

یکی از بازداشت شدگان شهروند روسیه و ۳ نفر دیگر از کشورهای آسیای مرکزی بودند.

سرویس فدرال امنیت روسیه ضمن انتشار فیلم ویدئویی بازداشت تروریست های تکفیری وهابی داعش اعلام کرد که این افراد در حال آماده سازی مقدمات لازم برای مبادرت به اقدام تروریستی در وسایل نقلیه و مراکز تجاری مسکو بودند. 

216

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها