منتظر تحولات اساسی در بحران سوریه باشید

منتظر تحولات اساسی در بحران سوریه باشید
پنج‌شنبه 26 مرداد 1396 - 17:30

فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه پیش بینی کرد که اوایل ماه سپتامبر آتی، تحولاتی خاص در ارتباط با راه حل برای بحران سوریه حاصل شود.

 العالم سوریه

به گزارش پایگاه خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، استفان دی میستورا فرستاده سازمان ملل به سوریه روز پنج شنبه پس از نشست گروه کاری ویژه امور انسانی (وابسته به گروه بین المللی حمایت از سوریه) در جمع خبرنگاران گفت: در آغاز ماه سپتامبر شاهد تحولاتی چشمگیر درارتباط با حل بحران سوریه خواهیم بود. در اواخر اوت، از من خواهند خواست که گزارشی را درباره مذاکرات فنی ارائه و درباره دور جدید مذاکرات صحبت کنم.

وی تاکید کرد که تلاش می شود تا دور جدید مذاکرات ژنو، کمی قبل از نشست های مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شود. البته مذاکرات فنی به تعویق خواهد افتاد تا معارضان بتوانند به نقطه نظری مشخص دست یابند.

دی میستورا تاکید کرد که توافق های مربوط به «مناطق کاهش تنش»، به کاهش خشونت در برخی از مناطق منجر شده ومسکو متعهد شده است که پلیس نظامی خود را برای نظارت بر مناطق کاهش تنش مستقر کند.

وی درباره کمک های انسانی و رساندن آن ها به دست مردم سوریه گفت که کمک ها برای اردوگاه های الیرموک، کفریا و الفوعه آماده و ارسال خواهد شد.

215

 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها