عملیات گسترده در مناطق مرزی لبنان و سوریه؛

کنترل مقاومت لبنان و ارتش سوریه بر مناطقی از قلمون

شنبه 28 مرداد 1396 - 09:49

نیروهای مقاومت لبنان و ارتش سوریه، مناطقی از ارتفاعات قلمون را تحت کنترل درآوردند.

العالم - سوریه

شبکه المنار روز شنبه گزارش داد، نیروهای مقاومت لبنان و ارتش سوریه مناطق "وادی مسعود" و "وادی ابوخضیر" در ارتفاعات "الجراجیر" را از دست عناصر داعش آزاد کرده و تحت کنترل درآوردند. 
این نیروها همچنین مناطق "شعبه سرور"، "قبر العرسالی" و "خربه العیله" در ارتفاعات "قاره" را آزاد کردند. 
مقاومت لبنان صبح امروز از آغاز عملیاتی با همکاری ارتش سوریه به هدف آزادسازی ارتفاعات غربی قلمون از گروه تروریستی داعش خبر داد. این عملیات صبح شنبه با عنوان "وإن عدتم عدنا" با حمله به مواضع داعش در ارتفاعات غربی قلمون از طرف شمال، شرق و جنوب آغاز شد. 
همزمان با این عملیات، "جوزف عون" فرمانده ارتش لبنان نیز صبح امروز از آغاز عملیات "فجر الجرود" برای آزادسازی بخشهای شرقی کوه های لبنان از دست گروه تروریستی داعش، خبر داد. 
"میشل عون" رئیس جمهور لبنان در تماس با فرمانده عملیات، تأکید کرد: "در انتظار پیروزی هستیم" .

خبرنگار شبکه العالم روز شنبه گزارش داد، ارتش لبنان تعداد تروریستهای داعش در اراضی این کشور را حدود 600 تن اعلام کرده است.

خبرنگار شبکه العالم از کنترل ارتش لبنان بر دشت و تپه "المخیرمه" در ارتفاعات "رأس بعلبک" خبر داد.

بر اساس گزارش خبرنگار العالم، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت لبنان در حال پیشروی در ارتفاعات الجراجیر و قاره در قلمون غربی هستند، و مناطق قابل توجهی را از کنترل تروریستهای داعش آزاد کردند. 

خبرنگار شبکه العالم گزارش داد، پس از پیشروی گسترده نیروهای ارتش سوریه و مقاومت لبنان در ارتفاعات غربی قلمون، گروهی از عناصر داعش در گذرگاه "الزمرانی" خودشان را تسلیم نیروهای مقاومت کردند.
 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها