کشته های کشتی غرق شده عراقی به 20 تن رسید

کشته های کشتی غرق شده عراقی به 20 تن رسید
پنج‌شنبه 2 شهريور 1396 - 16:34

خبرگزاری فرانسه روز پنج شنبه در گزارشی از بغداد به نقل از وزارت حمل و نقل عراق آمار قربانیان کشتی غرق شده روز شنبه در خور عبدالله در جنوب عراق را 20 تن اعلام کرد.

العالم ـ عراق

براساس این گزارش، وزارت حمل و نقل عراق امروز در بیانیه ای اعلام کرد که تلاش ها برای یافتن کشتی المسبار دولت عراق که روز شنبه گذشته در برخورد با کشتی «رویال آرسنال» که با پرچم جمهوری سنت وینسنت (کشور جزیره ای در دریای کارائیپ) در آبراهه خور عبدالله غرق شده است، صبح پنج شنبه به نتیجه رسید و امروز اجساد 16 خدمه دیگر این کشتی از آب خارج شد.
براساس این بیانیه، مقامات حمل و نقل دریایی عراق با استفاده از جرثقیل دریایی این کشتی را از قعر دریا خارج ساخته و پیش بینی می کنند خطا در ترمز کشتی موجب بروز این حادثه شده باشد.
به گزراش ایرنا، کاظم الحمامی وزیر حمل و نقل عراق روز یکشنبه گفته بود که تا آن هنگام 4 تن از 21 خدمه این کشتی کشته شده بودند و 10 نفر نجات یافته بودند، که با این حساب آمار نهایی کشته ها به 20 تن رسید.
براساس این گزارش، شرکت کشتی رانی عراق روز چهارشنبه از خروج کشتی رویال آرسنال از آب های سرزمینی عراق جلو گیری کرد تا پرونده برای پیگیری قضایی این حادثه در دادگاه محلی بصره شکل بگیرد.
آب راهه خور عبدالله خلیج کوچکی در انتهای شمال غربی خلیج فارس است که از غرب به بوبیان کویت و از شرق به اروند کنار ایران و از شمال به فاو و ام‌القصر عراق وصل می شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها