اعتراف روزنامه سعودی؛

تبادل دیپلمات‌ها با تهران، درخواست ریاض بود

تبادل دیپلمات‌ها با تهران، درخواست ریاض بود
جمعه 3 شهريور 1396 - 23:01

با وجود ادعاهای دروغ و نفی اخبارِ تلاش ریاض برای بهبود روابط با ایران توسط منابع مجهول عربستانی، روزنامه سعودی الحیات نوشت؛ موضوع انجام دیدارهای دیپلماتیک متبادل طرفین، بنا به درخواست عربستان مطرح شده است.

العالم - عربستان

به گزارش پایگاه "وطن"، روزنامه الحیات در مطلبی تحت عنوان "پاسخ مثبت ایران به درخواست عربستان مبنی بر دیدار متبادل دیپلمات‌ها برای سرکشی سفارتخانه‌های دو کشور" نوشت: چند روز پس از درخواست وزارت امور خارجه عربستان برای سرکشی ساختمان سفارتخانه و کنسولگری اش در تهران و مشهد، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت: هیئت های دیپلماتیک ایران و عربستان به زودی از کشورهای یکدیگر دیدار خواهند کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو که روز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد ایران آماده گفتگو با عربستان است.

ظریف افزود: ایران همیشه اعلام کرده است آماده گفتگو با عربستان است و در صورتی که طرف مقابل تغییراتی را در سیاستش در منطقه نشان دهد واکنش تهران به آن، مثبت خواهد بود.

ظریف خاطرنشان کرد: در حال حاضر توپ در زمین طرف خاصی نیست. بلکه باید تغییراتی در سیاست به وجود بیاید.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ویزا برای دو طرف جهت انجام این سفر صادر شده است. منتظر هستیم که اقدامات نهایی انجام شود تا دیپلمات‌های دو کشور بتوانند از سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌هایشان بازدید کنند و احتمالا این اتفاق به بعد از ایام حج موکول می‌شود.

پایگاه "وطن" نزدیک به قطر و اخوان المسلمین در پایان نوشت: یادآور می شود عربستان اخیرا اعلام کرده بود هیچ گونه درخواستی برای وساطت با ایران مطرح نکرده است و یک منبع عربستانی، همه اخبار منتشره در این باره را عاری از صحت دانسته بود.

 

216

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها