ترامپ در تماس با امير قطر ، او را از نتايج نشست با امير كويت آگاه كرد

ترامپ در تماس با امير قطر ، او را از نتايج نشست با امير كويت آگاه كرد
جمعه 17 شهريور 1396 - 03:24

وزیر امور خارجه قطر اعلام کرد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، او را از نتایج نشست با امیر کویت در واشنگتن مطلع کرد.

العالم - آمریکا

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم محمد بن عبد الرحمان آل ثانی که در گفتگو با الجزیره ضمن قدردانی از تلاش های کویت تصریح کرد، خواسته های سیزده گانه چهار کشور عربی از دوحه ، نقض حاکمیت قطر به شمار می آید. 

وی افزود، تلاش قابل قبول این است که شاهد تحرکاتی برای ایجاد سازوکاری جهت آغاز مذاکره باشیم.

وزیر امور خارجه قطر با تاکید بر ضرورت عقب نشینی از تدابیر علیه دوحه، افزود، تاسف آور است که در طول بحران، گزینه نظامی نیز به عنوان گزینه های مختلف برای برخورد با قطر مطرح شد.

به گفته وی، امير قطر دراین تماس تاکید کرد که موضع ثابت و اصولي کشورش براي حل بحران، گفتگوهاي سازنده اي است که به استقلال کشور آسيبي نرساند.

وزیر امور خارجه قطر همچنین گفت که تماس تلفنی ترامپ با امیر قطر مثبت بوده و تلاش های کویت نیز برای حل این بحران قابل تقدیر است.

شیخ صباح الاحمد الجابر  الصباح امیر کویت شامگاه پنجشنبه در کاخ سفید با دونالد ترامپ دیدار کرد.

امیر کویت در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهوری امریکا گفته بود: قطر آماده است تا 13 شرط کشورهای چهارگانه را بپذیرد و در میز مذاکره برای حل این بحران حاضر شود.

دونالد ترامپ نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: کویت نقش پیشتازانه ای در زمینه کمک های بشردوستانه و مبارزه با تروریسم دارد و باید بحران قطر از طریق گفت وگو حل شود.

عربستان، امارات، بحرین و مصر 15 خردادماه 96 با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم و افراط گرایی، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها