ضمن بی‌ارزش‌ خواندن برجام؛

رییس سیا مدعی همکاری ایران با القاعده و کره شمالی شد

رییس سیا مدعی همکاری ایران با القاعده و کره شمالی شد
سه شنبه 21 شهريور 1396 - 18:31

مایک پومپئو در اظهاراتی ضمن امتناع از پاسخ به این‌که جامعه اطلاعاتی آمریکا از نقض برجام از سوی ایران مدرکی در اختیار دارد یا خیر، برجام را بی‌ارزش توصیف کرد.

العالم-آمریکا

 مایک پومپئو رئیس سازمان سیا در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز، گفت: ترامپ همواره به طور شفاف اعلام کرده که ارزشی برای برجام قائل نیست و من فکر می‌کنم که اغلب اعضای کابینه او نیز همین نظر را داشته باشند.

وی در ادامه مدعی شد: علاوه بر این و فراتر از توافق هسته‌ای آزمایش‌های موشکی، فعالیت شبه نظامیان شیعه در عراق، همکاری با حزب‌الله لبنان در سوریه و لبنان و فعالیت‌های بدخواهانه آنها در سراسر جهان از زمانی که برجام حاصل شد به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در ادامه پومپئو در ادعاهایی بی‌اساس ایران ر ا به همکاری با گروه تروریستی القاعده متهم کرد.

او گفت:‌ ایران و القاعده به طور مداوم با یکدیگر همکاری داشتند البته مشکلاتی نیز بین خود آنها وجود دارد و در برخی موارد با یکدیگر مقابله نیز کرده‌اند اما ایران همواره به نوعی به القاعده باج داده به طوری که در ازای حمایت از این گروه تروریستی القاعده به تهران حمله نکند.

پومپئو همچنین در ادامه از پاسخ به این سوال که آیا سازمان سیا مدرکی از نقض برجام از سوی ایران در اختیار دارد، امتناع کرد.

وی در ادامه فرافکنی خود علیه ایران افزود:  موضوع پیچیده‌تر رابطه ایران و رژیم کره شمالی است.

پومپئو ادامه داد: کره شمالی سابقعه طولانی در اشاعه دانش، فن‌آوری و توانایی تسلیحاتی خود در جهان دارد. در حالی که رژیم این کشور تلاش می‌کند تا توانایی‌های خود را برای ساخت موشک بالستیک قاره پیما و مجهز کردن آن به کلاهک هسته‌ای دست یابد، این موضوع محتمل است که در صورت دستیابی به این فن‌آوری توسط کره شمالی، این دانش در اختیار ایران نیز قرار دارد.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها