طرح حزب لیکود برای فرار نتانیاهو از اتهام فساد مالی

طرح حزب لیکود برای فرار نتانیاهو از اتهام فساد مالی
سه شنبه 25 مهر 1396 - 08:12

رسانه های رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه گزارش دادند که حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی طرح قانونی را تهیه کردند که بر اساس آن تحقیق قضایی علیه رئیس دولت تا زمانی که در منصب ریاست قرار دارد ممنوع است.

العالم ـ فلسطین اشغالی

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، دیوید بیتان معاون حزب لیکود در گفت و گو با رادیو رژیم صهیونیستی گفت: ما این طرح قانونی را به زودی پیش از پایان دوره کنونی پارلمان که اوایل سال آینده میلادی است به رای خواهیم گذاشت.
بنابر این گزارش، این طرح قانونی که به آن قانون فرانسوی اطلاق شده است (قانون حمایتی که رئیس جمهور فرانسه از آن برخوردار است)، با مخالفت احزاب دست چپی رژیم صهیونیستی و همچنین 'آویخای مندلبلیت' دادستان رژیم صهیونیستی مواجه شده است.
مخالفان بر این باورند که بنیامین نتانیاهو که به فساد مالی متهم است در تلاش است تا با تصویب این قانون پیش از پایان دوره نخسست وزیری، مانع از تحقیقات قضایی علیه خود شود.
پلیس چند ماه قبل، از نتانیاهو در دو مورد بازجویی کرده است: اول دریافت هدیه از بازرگانان که به 'پرونده 1000' معروف شده است و دوم که به 'پرونده 2000' معروف است چند مورد گفت وگو با 'ارنون موزس' ناشر روزنامه صهیونیستی یدیعوت احرونوت برای پوشش خبری بهتر از نتانیاهو، در مقابل شکایت از روزنامه ' اسرائیل الیوم ' است که رقیب یدیعوت احرونوت به شمار می رود.
نتانیاهو در پرونده دیگری متهم است که نزدیکانش در قرارداد خرید زیردریایی از آلمان ، حق کمیسیون دریافت کرده اند.
روزنامه های صهیونیستی پس از تکمیل تحقیقات پرونده فساد مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش بینی کردند که زندان یا خانه نشینی در انتظار او است.
مدت نخست وزیری نتانیاهو در سال 2019 پایان می یابد.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها