60درصد زخمی‌های تصادفات به سر کار برنمی‌گردند

60درصد زخمی‌های تصادفات به سر کار برنمی‌گردند
يکشنبه 30 مهر 1396 - 15:51

سرپرست اورژانس کشور گفت: حوادث رانندگی هر سال 15 هزار مرگ و 350 هزار مصدوم در کشور به جا می گذارد که 60 درصد این مصدومان به سرکار بر نمی گردند.

العالم ـ ایران ـ علمی 

پیر حسین کولیوند روز یکشنبه در همایش آموزشی اورژانس برای روحانیان در وزارت بهداشت افزود: هنر اورژانس این نیست که هر پنج کیلومتر یک آمبولانس بگذارد، هنر این است که مردم را آموزش دهیم و سطح اطلاعات مردم را بالا ببریم تا از بروز حوادث پیشگیری شود و برای این کار نیازمند همکاری همه گروه ها از جمله روحانیان، دانش آموزان، دانشجویان هستیم.
وی اضافه کرد: برای گسترش آموزش همگانی برنامه های متعددی داریم و آموزش های مربوط به اورژانس علاوه بر روحانیان در مدارس و دانشگاه ها نیز انجام می شود.
سرپرست اورژانس کشور ادامه داد: در نظام اسلامی همه به ولایت فقیه علاقه مند هستیم. مقام معظم رهبری بارها از ما خواسته اند که برای کاهش حوادث ترافیکی اقدام کنیم، این کار در راستای اقتصاد مقاومتی است و در همین مسیر نوسازی آمبولانس های فرسوده آغاز شده است.
وی گفت: در سازمان اورژانس کشور 4 هزار 600 دستگاه آمبولانس داشتیم که 2 هزار و 500 آمبولانس دیگر نیز خریداری و اضافه شده است و 400 دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل بزودی خریداری و وارد کشور می شود.
کولیوند ادامه داد: همچنین مجوز خرید هزار دستگاه آمبولانس جدید نیز از دولت گرفته می شود تا به این ترتیب 6 هزار دستگاه آمبولانس نو در 2 هزار و 300 پایگاه اورژانس مستقر شود.
کولیوند همچنین از راه اندازی اورژانس هوایی در کشور خبر داد و گفت: 33 پایگاه اورژآنس هوایی در کشور فعال است و تا یکماه آینده حداقل سه پایگاه اورژانس هوایی دیگر در پیرانشهر، سمنان و گرگان دایر می شود و تا آخر امسال همان طور که وعده داده بودیم 44 پایگاه اورژانس هوایی در کشور خواهیم داشت.

اورژانس هوایی جان 16 هزار بیمار را نجات داد
کولیوند گفت: اورژانس هوایی در دو سال گذشته توانسته است 16 هزار بیمار را منتقل کند و نجات دهد، بخش مهمی از این بیماران بلافاصله وارد اتاق عمل شدند و اگر اورژانس هوایی نبود، تعداد زیادی از این بیماران جان خود را از دست می دادند.
سرپرست اورژانس کشور ادامه داد: خدمات اورژانس هوایی برای فقیر روستایی با فرد ثروتمند شهری یکسان ارائه می شود و هیچ فرقی بین فقیر و غنی و ایرانی و غیر ایرانی در دریافت این خدمات وجود ندارد.
سرپرست اورژانس کشور خاطرنشان کرد: در تهران مهم ترین مشکل اورژانس در رسیدن به بالین بیماران، ترافیک است، متوسط رسیدن اورژانس در تهران بالاتر از زمان متوسط کشوری است، برای جبران این کار 200 موتورآمبولانس را وارد ناوگان اورژانس تهران کردیم که به نوار قلب، دستگاه الکتروشوک و ست زایمان مجهزند و می توانند در کوتاهترین زمان به بالین بیماران برسند تا اگر لازم شد، آمبولانس زمینی یا هوایی برسد.

ورود 90 اتوبوس آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس و اتصال مترو به بیمارستان ها
کولیوند گفت: به زودی 90 دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به ناوگان اورژانس اضافه می شود، این اتوبوس ها مانند یک درمانگاه سیار می توانند به مردم خدمت رسانی کنند.

به گزارش ایرنا، سرپرست اورژانس کشور خاطرنشان کرد، کار دیگری که شروع شده است نیز راه اندازی اورژانس ریلی و دریایی است که مقدمات آن برای خرید شناور و همکاری با مترو و راه آهن شروع شده است.
وی افزود: در تهران همچنین در حال رایزنی با مدیریت مترو هستیم تا برخی بیمارستان های نزدیک به خطوط مترو مانند بیمارستان امام خمینی(ره)، شریعتی، شهدای تجریش، میلاد، سینا و نجمیه به مترو متصل شوند و در زمان بحران ها بتوانیم از این طریق حجم بالای بیماران را منتقل کنیم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها