الجبیر: با تیلرسون درباره خطر ایران گفتگو کردیم/ تیلرسون: اروپا به تحریم آمریکا علیه ایران بپیوندد

الجبیر: با تیلرسون درباره خطر ایران گفتگو کردیم/ تیلرسون: اروپا به تحریم آمریکا علیه ایران بپیوندد
يکشنبه 30 مهر 1396 - 17:35

«رکس تیلرسون» وزر خارجه آمریکا که در ریاض به سر می‌برد؛ در کنفرانس خبری مشترک با «عادل الجبیر» شرکت کرد و دو طرف بار دیگر با سخنان ضد ایرانی خود بر طبل دشمنی با تهران کوفتند.

العالم ـ عربستان سعودی

عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در کنفرانس خبری مشترک با همتای آمریکایی خود ظهر یکشنبه برگزار شد، گفت که دو طرف درباره ایران، بحران قطر و سوریه با یکدیگر رایزنی کرده‌اند.

به گزارش شبکه العربیه، الجبیر خطاب به خبرنگاران گفت که با تیلرسون درباره بحران قطر و سوریه، مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم و  آن‌چه که آن را «خطر ایران» نامید گفت وگو کرده است.

وزیر خارجه آمریکا هم گفت که دو طرف درباره خطر ایران و گروه های حامی این کشور در منطقه و همچنین سیاست‌های ترامپ در خصوص ایران بحث و گفت و گو کرده‌اند.

رکس تیلرسون، با بیان اینکه از سر گیری روابط عراق و عربستان بسیار مهم است؛ ادامه داد: شورای هماهنگی عربستان و عراق در راستای جهش عراق به سوی آینده اقدام خواهد کرد.

وی درباره اعمال تحریم‌ها علیه ایران نیز گفت که امیدوار است شرکت‌های اروپایی به تحریم علیه ایران بپیوندند.

به گزارش فارس، وزیر خارجه آمریکا، در خصوص بحران میان قطر و عربستان گفت که آمریکا با تمامی طرف‌های بحران روابط بسیار محکمی دارد و تلاش می‌کند تا آتش بحران را کاسته و وحدت کشورهای شورای همکاری را باز گرداند.

عادل الجبیر نیز در این خصوص تأکید کرد: با امارات، بحرین و مصر در خصوص گام‌های پیش رو برای حل بحران قطر مشورت می‌کنیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها