سرلشکر باقری:

تحریم های آمریکا تاثیری بر قدرت موشکی ایران ندارد/ علت تمرکز بر ساخت موشک‌های نقطه زن

تحریم های آمریکا تاثیری بر قدرت موشکی ایران ندارد/ علت تمرکز بر ساخت موشک‌های نقطه زن
سه شنبه 9 آبان 1396 - 15:20

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح گفت: تمام قوانین و مقررات کنگره و مجامع آمریکا برای اعمال تحریم‌ها هیچ تاثیری بر قدرت موشکی و اراده ملت ایران نخواهد گذاشت.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

سرلشکر باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح در ارومیه گفت: توان موشکی جمهوری اسلامی ایران کاملا دفاعی است و قصد هیچگونه تهاجمی به هیچ کشوری ندارد اما در دفاع از کشور و منافع ملی اگر متجاوزی خطایی راهبردی کند و قصد دست اندازی به منافع کشور داشته باشد، جمهوری اسلامی ایران در به کارگیری این قدرت موشکی هیچ تردیدی ندارد و همه قوانین و مقررات کنگره و مجامع آمریکا برای اعمال تحریم ها هیچ تاثیری بر قدرت موشکی و اراده ملت ایران نخواهد گذاشت.

سرلشکر باقری با اشاره به توانایی های موشکی جمهوری اسلامی ایران از جهت انبوهی و تاکتیکی و تکنیکی افزود: موشک های ما در حد  2 هزار کیلومتر از سوی فرماندهی معظم کل قوا مجاز و دانشمندان ما توانسته اند این موشک ها را از لحاظ کمیت و در حد ضرورت کشور تولید کرده و در مناطق امن و شهرهای موشکی زیرزمینی مستقر کنند.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح با عنوان اینکه در طراحی و ساخت موشک های جمهوری اسلامی ایران  به دقت و نقطه زنی توجه بیشتری شده است، افزود : در جهان معمولا موشک ها برای حمل کلاهک هسته ای تولید می شوند و این نیازی به دقت نداشته و مناطق وسیعی را پوشش می دهند اما جمهوری اسلامی ایران داشتن کلاهک هسته ای و تولید و به کارگیری اش را بر اساس شرع مقدس حرام دانسته، لذا دانشمندان ما بر این اساس موشک های نقطه زن با قابلیت دقت بیشتری را طراحی کرده اند.

باقری توان بازدارندگی موشک های جمهوری اسلامی ایران را به روز شده و کارآمد بیان کرد و گفت: هر چقدر توان ضد موشکی دشمنان از جمله آمریکای جنایتکار و صهیونیست های آدمکش و کودک کش افزایش پیدا بکند، نخواهند توانست به قدرت موشکی ما غلبه بکنند.

به گزارش فارس، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح کشور با اشاره به امنیت قابل قبول مناطق مرزی آذربایجان غربی نسبت به سالهای گذشته گفت: حوادث امنیتی و ناامنی ها در مناطق مرزی آذربایجان غربی به حداقل کاهش یافته و به صفر رسیده است و این نوید را می دهد که بخش های دولتی و خصوصی به ویژه سرمایه گذاران داخلی و خارجی بتوانند با آرامش و اطمینان  برای  فعالیت های اقتصادی در این منطقه وارد عمل شوند.

سرلشکر باقری ارتقاء نیروهای مسلح مستقر در آذربایجان غربی به ویژه در حوزه  انتظامی و مرزبانی را مهم عنوان کرد و گفت: در این خصوص تصمیمات مهمی مبنی بر سرمایه گزاری بیشتر و هم افزایی نیروی انتظامی، سپاه و ارتش و سایر بخش های نیروهای مسلح گرفته شده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها