غارت به سبک آمریکا / کمک های بشردوستانه برای زلزله کرمانشاه هم شامل تحریم شد

غارت به سبک آمریکا / کمک های بشردوستانه برای زلزله کرمانشاه هم شامل تحریم شد
پنج‌شنبه 25 آبان 1396 - 20:27

فیس بوک کمک ۲۰۰ هزار دلاری به زلزله زدگان کرمانشاه را بلوکه کرد.

العالم - آمریکا

فارس به نقل از الجزیره -- پولی که محمد نجفی از آمریکا برای زلزله زدگان روی فیس‌بوک جمع کرد؛ توسط فیس‌بوک بلوکه شد، فیس‌بوک می گوید برای آزادی این پول باید از آمریکا اجازه بگیرد.

نجفی که یک پزشك ايراني مقيم ديترويد آمریکا است این گلريزان را با کمک ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا انجام داده بود.

این كمك ۲۰۰ هزار دلاری برای هلال احمر كرمانشاه و قربانيان زلزله غرب ايران جمع‌آوری شده بود كه  توسط خزانه‌داري دولت آمريكا بلوکه شد.

زمین‌لرزه اخیر در غرب ایران و اخلال تحریم‌های آمریکا در ارسال کمک‌های بین‌المللی برای قربانیان، جدیدترین موردی است که ادعاهای مقام‌های آمریکایی، مبنی بر اینکه این تحریم‌ها هدفی غیر از اعمال فشار بر مردم ایران دنبال می‌کنند را با چالشی جدی مواجه می‌کنند.

قوانین مربوط به ممنوعیت مبادلات با ایران، اشخاص آمریکایی را از ارسال مستقیم هر گونه وجه برای سازمان‌های خیریه ایرانی، بدون مجوز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا منع می‌کنند. 

این قوانین به علاوه به اشخاص این کشور اجازه ارسال مستقیم چنین کمک‌هایی برای سازمان‌های خیریه غیرآمریکایی را هم نمی‌دهند.

اما حتی برای معدود سازمان‌های غیردولتی (NGO) آمریکایی که مجوز ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران دارند باز هم ترس از نقض تحریم‌ها، فعالیت‌های امدادرسانی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند.  

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها