ارسال نخستین محموله کمک‌های مهاجرین افغانستانی به زلزله‌زدگان

ارسال نخستین محموله کمک‌های مهاجرین افغانستانی به زلزله‌زدگان
شنبه 27 آبان 1396 - 12:43

برگ زرینی دیگر در کتیبه همدلی ملت ایران و افغانستان رقم خورد، تلاش مهاجرین افغانستانی برای کمک به زلزله‌زدگان غرب ایران نمونه ای از این حکایت‌هاست.

العالم ـ ایران

حکایت همدلی دو ملت ایران و افغانستان از گذشته‌های دور مثال زدنی بوده هر چند در این مسیر برخی بدخواهان تلاش‌هایی بر خدشه وارد کردن بر این روابط تنگاتنگ با ریشه‌های عمیق تاریخی و فرهنگی داشته‌اند اما این مسیر محکم‌تر و روشن‌تر از پیش در جریان است.

بارها اتفاق افتاده که در تنگناها و سختی‌های دو ملت، ایرانیان در نخستین قدم به کمک مردم افغانستان آمده‌اند و مردم افغانستان هم برادرانه خود را در مواقع حساس رسانده‌اند تا هوطنان وطنِ فارسی هر روزشان از روز قبل بهتر، همبستگی‌هایشان بیشتر و آرمان‌هایشان زودتر تحقق یابد، چه حضور ایرانی‌ها و افغانستانی در کنار هم در جبهه‌های حق علیه باطل و چه در صحنه‌های کمک‌های مردمی و چه در دورهمی‌های فرهنگی و اجتماعی، به وضوح قابل مشاهده است.

خبر تلخ وقوع زلزله شدید در کرمانشاه و آشفتگی مهاجرین افغانستانی و به سوگ نشستن آنها در غم شریکی با مردم غیور کُرد یکی از آنها قاب‌های ماندگار این همدلی بود، از موج پیام‌های تسلیت و همدردی تا تلاش برای تهیه اقلام اساسی و ارسال محموله‌های کمک به مردم کرمانشاه...

نخستین محموله کمک‌های مهاجرین افغانستانی به مردم زلزله زده غرب ایران با برآورد هزینه 70 میلیون تومانی ارسال شد و دومین محموله نیز چهارشنبه صبح با هماهنگی‌های صورت گرفته با مسئولان استانی در کرمانشاه ارسال می‌شود.

این محموله‌ها حاوی اقلام غذایی، پتو، لوازم بهداشتی و موارد مورد نیاز و ضروری برای زلزله زدگان است که به همت تجار افغانستانی تهیه و ارسال شده است.

«علیرضا یوسفیان» تاجر و یکی از خیران افغانستانی در این باره به تسنیم گفت: در حال تهیه اقلام دومین محموله هستیم که انشالله با هماهنگی‌های انجام شده صبح چهارشنبه بارگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از مهاجرین برای کمک به زلزله زدگان و ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود مراجعه کرده و حتی آمادگی خود را برای اعزام به کرمانشاه اعلام کرده‌اند.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها