ادعای خبرگزاری ترکیه؛

مقتدی صدر: ایران از سفرم به عربستان ناراحت است

مقتدی صدر: ایران از سفرم به عربستان ناراحت است
پنج‌شنبه 2 آذر 1396 - 17:37

خبرگزاری آناتولی ترکیه ادعا کرد که مقتدی صدر رهبر حرکت صدر عراق اعلام کرده که ایران از سفر وی به عربستان سعودی در ماه جولای، ناراحت است.

العالم ـ عراق

خبرگزاری ترکیه با انتشار خبری ادعا کرد که مقتدی صدر رهبر حرکت صدر عراق طی گفتگو با یک شبکه تلویزیونی خصوصی اعلام کرده است: "ایران از سفرم به عربستان سعودی در ماه جولای سال جاری که به دعوت مقامات رسمی این کشور انجام شد، ناراحت است".

به گفته آناتولی صدر در این مصاحبه گفته است: "مقامات ایران طی پیامی از سفرم به عربستان سعودی ابراز ناراحتی کردند. اما ارسال این پیام مناسب نیست. برای اینکه سفرم به عربستان سعودی به معنای اعلام دشمنی با ایران نبود، بلکه برای منافع ملی عراق صورت گرفت. علاوه براین در سفرم به عربستان سعودی در خصوص مسائل مربوط به حرکت صدر گفتگو نکردیم".

دیدار مقتدی صدر با قاسم سلیمانی

بنابر ادعای آناتولی، مقتدی صدر رهبر حرکت صدر عراق در پاسخ به این سوال که آخرین بار چه زمانی با سردار قاسم سلیمانی گفتگو کرده است، اظهار داشت: " با قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در ماه فوریه در مراسم ختم پدرش گفتگو کردم. حتی گفتگوی تلفنی هم نداشتیم، چون من از تلفن استفاده نمی کنم".

مقتدی صدر رهبر حرکت صدر عراق پس از 11 سال در 31 جولای سال جاری به دعوت مقامات عربستان سعودی به ریاض سفر کرد. گفته می شود که وی در این سفر با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور دیدار و گفتگو کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها