در نخستین روز عملیات رسول الله خاتم النبیین(ص)

آزادسازی 4500 کیلومتر مربع در عراق

آزادسازی 4500 کیلومتر مربع در عراق
جمعه 3 آذر 1396 - 04:59

مرکز اطلاع رسانی «الاعلام الحربی» از آزادسازی 4500 کیلومتر مربع در عراق در نخستین روز عملیات پاکسازی صحرای مشترک میان شهرهای «صلاح‌الدین»، «موصل» و «الانبار» تا مرزهای سوریه (موسوم به عملیات رسول الله خاتم النبیین) خبر داد.

العالم-عراق

نیروهای الحشد الشعبی، ارتش و پلیس فدرال با پشتیبانی هوایی ارتش عراق، صبح روز پنجشنبه عملیات آزادسازی صحرای مشترک میان شهرهای «صلاح‌الدین»، «موصل» و «الانبار» تا مرزهای سوریه را آغاز کردند.

شبکه المنار گزارش داد که این صحرای مشترک که حدود 26000 کیلومتر مربع است، با هدف تامین امنیت و خروج آن از سیطره داعش آغاز شد.

بر اساس این گزارش، اولین روز این عملیات که «رسول الله خاتم النبیین (ص)» نام دارد، با آزادسازی 56 روستا به مساحت 4500 کیلومتر مربع از چنگ داعش سپری شد. در این عملیات، تعدادی از عناصر مسلح داعش کشته شدند.

«الحشد الشعبی» عراق روز پنجشنبه طی بیانیه‌ای از آغاز عملیات گسترده برای پاکسازی صحرای مشترک میان شهرهای «صلاح‌الدین»، «موصل» و «الانبار» تا مرزهای سوریه خبر داد.

در این بیانیه آمده است که نیروهای الحشد، یگان‌های ارتش و پلیس فدرال عراق، با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش، صبح پنجشنبه عملیات آزادسازی و پاکسازی صحرای مشترک میان صلاح‌الدین، موصل و الانبار از تکفیری‌های داعش را آغاز کردند.

نیروهای الحشد الشعبی، نام این عملیات را «رسول الله خاتم النبیین (ص)» گذاشته‌اند.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها