ایران، قهرمان کشتی فرنگی باشگاه‌های جهان شد

ایران، قهرمان کشتی فرنگی باشگاه‌های جهان شد
جمعه 24 آذر 1396 - 17:54

تیم بیمه رازی با برتری مقابل سینا صنعت ایذه در فینال چهارمین دوره کشتی فرنگی باشگاه های جهان، جام قهرمانی را برای دومین مرتبه بالای سر برد.

العالم ـ ایران ـ ورزشی 

به گزارش ایرنا، چهارمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان از روز گذشته (پنج شنبه) با حضور 10 تیم خارجی و سه تیم داخلی در سالن 6 هزار نفری 25 آبان شهر اصفهان آغاز شد و امروز (جمعه) با شناخت تیم های برتر به پایان رسید.
بیمه رازی اصفهان در دیدار فینال با پیروزی 8 بر 2 مقابل سینا صنعت ایذه به برتری رسید و برای دومین بار قهرمان جام باشگاه های جهان شد.
همچنین تیم های بیوک شهیر ترکیه و گئورگین کلاب گرجستان به ترتیب در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند.
تیم های مسکو روسیه، شهدای مدافع حرم قم، دینامو ارمنستان، سامسون اوکراین، المپیک هاپس رومانی و اس سی بوداپست مجارستان نیز در رده های پنجم تا دهم قرار گرفتند.

در دیدار فینال چهارمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان که بین تیم بیمه رازی و سینا صنعت ایذه برگزار شد، این نتایج رقم خورد:

در وزن ۵۵ کیلوگرم رضا خدری نخستین پیروزی را از آن سینا صنعت کرد و مقابل مسلم نادری ۲ بر یک پیروز شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم میثم دلخانی دارنده مدال برنز جوانان جهان از تیم سینا صنعت مقابل مهرداد مردانی قهرمان جوانان آسیا به برتری نزدیک ۳ بر ۲ رسید تا بیمه متحمل دومین شکست خود شود.

در وزن ۶۳ کیلوگرم سامان عبدولی نایب قهرمان آسیا از بیمه رازی مقابل بهنام مرادی با نتیجه ۹ بر یک به برتری رسید تا نخستین پیروزی را برای تیمش بدست بیاورد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم آرتم سورکوف روس و دارنده مدال برنز جهان از بیمه رازی برابر محمدرضا گرایی ۵ بر ۳ پیروز شد تا حساب کار دو تیم به تساوی ۲ بر ۲ بکشد.

در پنجمین مبارزه و در وزن ۷۲ کیلوگرم محمد علی گرایی دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۷ مقابل علی ارسلان نفر سوم آسیا از سینا صنعت در همان تایم نخست با نتیجه قاطع ده بر صفر به برتری رسید تا تیمش را در مجموع ۳ بر ۲ پیش بیندازد.

اما در وزن ۷۷ کیلوگرم رومن ولاسوف روس و دارنده مدال های طلای جهان و المپیک و شاخص ترین چهره این مسابقات، برابر پیام بویری دارنده مدال برنز امیدهای جهان در سال ۲۰۱۷ در حالی که در پایان وقت نخست یک بر یک متوقف شده بود، در همان ثانیه های نخست وقت دوم ۸ امتیاز دیگر گرفت و ۹ بر یک‌پیروز شد. سالتو بارانداز ولاسوف با تشویق بی امان تماشاگران روبرو شد.

اما در وزن ۸۲ کیلوگرم و در یکی از حساس ترین مبارزات این دوره از رقابت ها، سعید عبدولی دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک برابر ماکسیم مانوکیان ارمنستانی و دارنده مدال طلای جهان با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید تا بیمه رازی ۵ بر ۲ پیش بیفتد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم و در هشتمین مبارزه ژان بلنیوک اوکراینی و دارنده مدال های طلای جهان ۲۰۱۵و نقره المپیک ۲۰۱۶ از تیم سینا صنعت برابر مهدی فلاح دارنده مدال نقره نوجوانان جهان ۲۰۱۲ و برنز بزرگسالان در بازی های اسلامی به روی تشک رفت. وقت نخست این مبارزه بر خلاف انتظار با پیروزی یک بر صفر فلاح به پایان رسید. در سه دقیقه دوم نیز امتیازی بین ۲ کشتی گیر رد و بدل نشد تا فلاح با کسب این پیروزی ارزشمند جام قهرمانی باشگاه های جهان را برای بیمه رازی به ارمغان بیاورد.

بیمه رازی – سینا صنعت ایذه(اسامی کشتی گیران بیمه رازی ابتدا آمده است)

۵۵ کیلوگرم: مسلم نادری یک‌ – رضا خدری ۲

۶۰ کیلوگرم: مهرداد مردانی ۲ – میثم دلخانی ۳

۶۳ کیلوگرم: سامان عبدولی ۹ – بهنام مرادی یک

۶۷ کیلوگرم: آرتم سورکوف ۵ – محمدرضا گرایی ۳

۷۲ کیلوگرم: محمد علی گرایی ده – علی ارسلان صفر

۷۷ کیلوگرم: رومن ولاسوف ۹– پیام بویری یک

۸۲ کیلوگرم: سعید عبدولی ۶– ماکسیم مانوکیان ۲

۸۷ کیلوگرم: مهدی فلاح ۱ – ژان بلنیوک ۰

۹۷ کیلوگرم: سید مصطفی صالحی زاده ۱۰ – حسن آریا نژاد ۰

۱۳۰ کیلوگرم: شهاب قوره جیلی (برنده) – مهدی نوری (نوری حاضر نشد)

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها