اذعان مرکل به اشتباهات امنیتی در حمله تروریستی کریسمس 2016

اذعان مرکل به اشتباهات امنیتی در حمله تروریستی کریسمس 2016
چهارشنبه 29 آذر 1396 - 10:19

صدر اعظم آلمان بر این باور است که برلین باید از نواقص و اشتباهات امنیتی که منجر به حمله مرگبار تروریستی کریسمس سال گذشته به یک بازار شد، درس بگیرد.

العالم _ اروپا

 رویترز گزارش داد؛ آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز سه شنبه در سخنانی تاکید کرد: آلمان باید از نواقص امنیتی که منجر به حمله مرگبار یک کامیون به بازار کریسمس در برلین شد، درس بگیرد و کمک به خانواده های قربانیان و نجات یافتگان از این حادثه را افزایش دهد.

انیس عمری پناهجوی تونسی که با گروه های تروریستی در ارتباط بود، با ربودن یک دستگاه کامیون در 19 دسامبر 2016 میلادی و کشتن راننده آن، به بازاری در برلین حمله کرد و منجر به مرگ حداقل 11 نفر شد. ده ها نفر دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند.

مرکل در مراسم یادبود قربانیان این حادثه تروریستی سخنرانی کرده است. این مراسم در شرایطی برگزار شده است که خانواده های قربانیان، انتقادات زیادی را درباره نحوه مدیریت دولت آلمان در قبال این حادثه مطرح کرده اند.

مرکل در این باره گفت: امروز روز گرامیداشت قربانیان است، همین طور روزی است برای تصمیم گیری قاطع برای بهبود چیزهایی که در گذشته به خوبی عمل نکرده اند.

زنگ کلیسای بزرگ برلین نیز به مدت 12 دقیقه یعنی یک دقیقه به ازای هر قربانی حمله سال گذشته، به صدا درامده است.

فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهور آلمان نیز در سخنانی تاکید کرد: حمایت از قربانیان این حمله بسیار دیرهنگام بوده و اصلا کافی نبوده است.

هایکو ماس وزیر دادگستری آلمان نیز اذعان کرده است که دولت برای جلوگیری از این حمله به اندازه کافی اماده نبوده است. ما فقط می توانیم از قربانیان این حمله و خانواده های آنها عذرخواهی کنیم.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها