سازمان ملل تحریم‌های جدید علیه کره شمالی تصویب کرد

سازمان ملل تحریم‌های جدید علیه کره شمالی تصویب کرد
جمعه 1 دی 1396 - 22:10

اعضای شورای امنیت سازمان ملل در نشستی درباره کره شمالی، به اتفاق آرا رای به تشدید تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ داد.

العالم _ آسیا

شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌های شدیدتری علیه کره شمالی تصویب کرد.

در خبرها آمده بود که آمریکا در صدد ارائه قطعنامه تازه تحریمی علیه کره شمالی در نشست شورای امنیت سازمان ملل است.

حالا امروز جمعه، نشست شورای امنیت برگزار شد و اعضای شورا به اتفاق آرا به قطعنامه 2397 برای تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی رای دادند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل  در این نشست، ابتدا از همکاری چین در پیشبرد قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره کره شمالی تشکر کرد. نیکی هیلی سپس از خطرات برنامه موشکی و هسته‌ای کره شمالی سخن گفت و بر لزوم تشدید فشارهای بین‌المللی بر «رژیم کیم»(جونگ اون) تاکید کرد.

طبق متن قطعنامه، صادرات نفت به کره شمالی باید 90 درصد کاهش یابد و همه اتباع کره شمالی که در خارج از این کشور در حال کار کردن هستند، باید ظرف 12 ماه به کره شمالی برگردند.

این اولین باری نیست که شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی تحریم‌هایی را وضع می‌کند و پیش از این نیز با اشاره به برنامه موشک بالستیک و هسته‌ای کره شمالی، تدابیر تحریمی و تنبیهی علیه پیونگ یانگ وضع شده بود.

کره شمالی بارها اعلام کرده که هدف از برنامه‌های موشک بالستیک و هسته‌ای این کشور مقابله با اقدامات تحریک آمیز نظامی آمریکا و متحدانش بوده است.

قطعنامه جدیدی که در شورای امنیت تصویب شده، همچنین 19 مقام کره شمالی که اغلب آنها در بخش بانکداری مشغول به کار هستند را به لیست سیاه تحریم‌های سازمان ملل افزوده است؛ افرادی که شامل ممنوعیت سفر و ضبط دارایی‌ها در سطح جهان می‌شود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها