فعالیت سه شیفته مدارس در مناطق زلزله زده

فعالیت سه شیفته مدارس در مناطق زلزله زده
يکشنبه 10 دی 1396 - 08:24

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: برخی مدارس دچار ترک‌های جزئی شده‌اند و خانواده‌ها اجازه حضور فرزندشان در کلاس درس را نمی‌دهند.

العالم- ایران

مجید یزدان پناه درباره وضعیت فعالیت مدارس آسیب دیده در زلزله کرمانشاه گفت: هنوز برخی دانش‌آموزان آمادگی رفتن زیر سقف کلاس و آرامش روحی را ندارند.

وی افزود: تعداد محدودی از مدارس سه شیفته هستند و تعمیرات مدارس شروع شده که کار تعمیرات جزئی 5 مدرسه به اتمام رسیده و مدارس دیگر در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: نمی‌توانیم به دانش‌آموزان بگوییم به داخل مدرسه برو ونگران نباش اگر چه برخی مدارس سالم هستند و ترک جزئی دارند اما خانواده‌ها اجازه حضور دانش آموزان را در کلاس درس نمی‌دهند.

وی ادامه داد: در برخی مدارس هنوز مردم داخل مدرسه حضور دارند و نمی توانیم مردم را از مدارس خارج کنیم و مجبور شدیم که همسایه مردم داخل حیاط باشیم و گوشه ای را به مردم اختصاص دادیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اینکه 10 تا 12 مدرسه دیگر هنوز به کانکس نیاز دارند، گفت: هفت مدرسه در سه شیفت کار می‌کنند و سه ساعت تدریس دارند و امیدواریم بعد از امتحانات میان ترم بتوانیم اضافه کار برای معلمان داشته باشیم تا در شیفت‌های دیگر کلاس‌های فوق برنامه را در کانکس‌ها ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: تفاهمنامه‌ای میان بهزیستی,‌ آموزش و پرورش و وزارت بهداشت منعقد شد تا مجموعه روانشناسان در سرپل ذهاب مستقر شوند و 100 روانشناس با خانواده ها مرتبط هستند تا بار روانی را کم کنند و دانش‌آموزان با امنیت خاطر در کلاس‌ها حاضر و خانواده‌ها اجازه دهند فرزندانشان در کلاس درس حضور یابند.

تسنیم 

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها