فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا اعلام کرد؛

افزایش 3 برابری پروازهای عبوری از فضای کشور به دلیل امن بودن آسمان ایران

افزایش 3 برابری پروازهای عبوری از فضای کشور به دلیل امن بودن آسمان ایران
يکشنبه 15 بهمن 1396 - 15:19

فرمانده پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: پروازهای عبوری از فضای کشور به دلیل امن بودن آسمان ایران 3 برابر شده است.

العالم _ ایران / سیاسی

امیر فرزاد اسماعیلی امروز در مراسم رونمایی از کتاب «شهدای همایی» در ایران‌ایر‌ اظهار داشت: مردم در 22 بهمن 57 حماسه آفریدند، 12 بهمن‌ماه 57 امام به کشور آمدند و 19 بهمن‌ماه 57 سوگلی ارتش شاهنشاهی وقت (نیروی هوایی) با امام خمینی(ره) رسماً بیعت کردند و همافران، پدافندی‌ها و خلبانان سلحشور نیروی هوایی با امام راحل پیمان بستند.

اسماعیلی ادامه داد: از ذهن ما نخواهد رفت که 10 روز قبل ازانقلاب نه تنها فرودگاه‌ها بسته نشد، بلکه در رادار تبریز، ستوان جوانی هنگامی که هواپیمای حامل امام خمینی(ره) از فرانسه در حال ورود به کشور بود، به خلبان هواپیما گفت: «عرض ادب نیروی پدافند هوایی و رادار تبریز را به امام خمینی(ره) ابلاغ کنید» و خلبان آن پیام را به امام رساند.

وی افزود: در روز 12 بهمن نه تنها مسیرهای هوایی بسته نشد، بلکه فرودگاه هم باز بود و مردم به استقبال آمدند و امام وارد کشور شد. 

فرمانده پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء به دلاوری‌ها در هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی علیه ایران اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه بداخلاقی نکرده است، حتی انقلاب ما تجلی محبت مردم به امام بود و انقلابی مسلحانه نبود. 

اسماعیلی با بیان اینکه ایران‌ایر بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی داخلی و استخوان‌دار است، گفت: ایران‌ایر در شرایط تحریم ناجوانمردانه، بیشترین خدمات را انجام داد و هیچ شرکت هواپیمایی در دنیا نمی‌توانست با این حجم تحریم، فعالیت کند. 

وی اضافه کرد: هواپیماهای جمهوری اسلامی در شرایط تحریم بسیار امن‌تر و مقتدرانه‌تر از شرکت‌های هواپیمایی دنیا مسافران را از مبدأ به مقصد منتقل می‌کنند. 

فرمانده پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء افزود: شرکت‌های هواپیمایی که در 15 سال اخیر ایجاد شده‌اند بدانند که وام‌دار شرکت‌های فعالی نظیر ایران‌ایر، معراج، کاسپین و... است که اینها بودند با وجود همه تحریم‌ها، آسمان ایران را زنده نگه داشتند. 

اسماعیلی به مشکلات اخیر فرودگاه‌های امام و مهرآباد پس از بارش برف اشاره کرد و گفت: اگر تحقیقی بین کشورهای صاحب تکنولوژی در این شرایط داشته باشید، مشخص می‌شود که بروز چنین مشکلاتی از کم‌بینی مسئولان نیست. 

فرمانده پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء گفت: دشمن به هواپیمای مسافری ما‌ با 290 نفر مسافر مظلوم‌ حمله ‌و همه آنها را شهید می‌کند و این نشان از ریشه ظلم دارد. 

امیر اسماعیلی تأکید کرد: پروازهای عبوری از فضای کشور به دلیل امن بودن آسمان ایران سه برابر شده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها