کاخ سفید مسکو را به انجام حملات سایبری علیه چند کشور متهم کرد

کاخ سفید مسکو را به انجام حملات سایبری علیه چند کشور متهم کرد
جمعه 27 بهمن 1396 - 01:28

مشاور مطبوعاتی کاخ سفید با متهم کردن روسیه به دست داشتن در حملات سایبری علیه چند کشور در ژوئن سال 2017 اعلام کرد که حملات سایبری سال 2017 علیه اوکراین، بخشی از تلاش های کرملین برای بی ثبات کردن این کشور بود.

العالم-آمریکا

در حالی که تنش‌ها بین آمریکا و روسیه بر سر مسائلی از قبیل بحران‌های اوکراین و سوریه و ادعای مداخله مسکو در انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا ادامه دارد، کاخ سفید در بیانیه‌ای روسیه را عامل حملات سایبری ژوئن 2017 خواند.

در ادامه اتهام‌زنی‌های آمریکایی‌ها به روسیه، حالا کاخ سفید بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن مسکو را عامل حملات سایبری گسترده به کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی در تاریخ ژوئن 2017 معرفی کرده است.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: «در ژوئن 2017 ارتش روسیه مخرب‌ترین و پرهزینه‌ترین حمله سایبری در تاریخ را انجام داد. این حمله که به "نات پتیا"(NotPetya) موسوم شده، به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت و سبب میلیاردها دلار ضرر در سراسر اروپا، آسیا و آمریکا شد. این اقدام، بخشی از تلاش ادامه دار کرملین برای بی ثبات کردن اوکراین و همچنین به روشنی نشانگر مداخله روسیه در این درگیری است».

بیانیه کاخ سفید علیه روسیه، پس از بیانیه اخیر دولت انگلیس منتشر شد؛ بیانیه‌ای که در آن، مسکو عامل حملات سایبری ژوئن 2017 در برخی کشورهای اروپایی و دیگر کشورها معرفی شده بود.

روسیه بارها هرگونه مداخله در حملات سایبری علیه دیگر کشورها را رد کرده است.

اتهام زنی کاخ سفید علیه روسیه درباره حملات سایبری در حالی مطرح شده که در آمریکا، موضوع مداخله مسکو در انتخابات 2016 ریاست جمهوری و ادعای تبانی تیم انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه همچنان خبرساز است و تحقیقات ویژه در این باره ادامه دارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها