کره شمالی، گوترش را نوکر آمریکا خواند

کره شمالی، گوترش را نوکر آمریکا خواند
شنبه 5 اسفند 1396 - 10:44

کره‌شمالی، دبیرکل سازمان ملل را به "نوکری برای ایالات متحده" متهم کرد. آنتونیو گوترش پیشتر گفته بود تحریم‌ها برای فشار وارد کردن بر پیونگ‌یانگ "حیاتی" است.

العالم - آسیا

هیات کره‌شمالی در سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای از اظهارات هفته گذشته آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانس امنیتی مونیخ انتقاد کرد.

گوترش در مونیخ از شورای امنیت بابت اعمال تحریم‌ها و وارد آوردن فشار "معنادار" علیه کره‌شمالی تقدیر کرد و گفت: از نظر من قطعا لازم است که این فشار حفظ شود.

در بیانیه هیات کره‌شمالی آمده است: "این چیزی جز بیان عبارات نامناسب از سوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیست و تنها موجب می‌شود تا ما گمان کنیم او به نوعی نوکر ایالات متحده است."

در بیانیه مذکور تاکید شده آمریکا در بحران موجود در شبه جزیره کره مقصر است و آزمایشات هسته‌ای و موشکی پیونگ‌یانگ اقدامی مشروع در دفاع از خود است. اظهارات گوترش "کوته‌بینانه" است و دبیرکل سازمان ملل متحد باید از اینگونه رفتارها اجتناب کند.

شورای امنیت سال گذشته به رهبری آمریکا سه سری تحریم‌ جدید علیه کره‌شمالی اعمال کرد تا روی پیونگ‌یانگ فشار آورد تا آنها از آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی دست بکشند. تدابیر اقتصادی هم با هدف کاهش درآمدها برای برنامه‌های ارتش پیونگ‌یانگ است.

ایسنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها