سخنگوی ارتش پاکستان:ارتش افغانستان توان مبارزه با تروریسم را ندارد

سخنگوی ارتش پاکستان:ارتش افغانستان توان مبارزه با تروریسم را ندارد
يکشنبه 6 اسفند 1396 - 11:28

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: متأسفانه ارتش افغانستان توان مبارزه با تروریسم را ندارد و هنوز هم بخش زیادی از این کشور در اختیار شبه‌نظامیان است.

العالم- آسیا

ژنرال «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان گفت: متأسفانه ارتش افغانستان صلاحیت مبارزه با تروریسم را ندارد و هنوز هم بخش زیادی از این کشور در اختیار شبه‌نظامیان است.

وی افزود: پاکستان ۱۵ سال تمام در حال مبارزه با تروریسم است و موفق به پاکسازی تمامی پایگاه های امن گروه های تروریستی در خاک خود شده است اما متاسفانه به دلیل عدم صلاحیت نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریسم، هنوز هم گروه های تروریستی اقدام به عملیات در خاک پاکستان می کنند.

به گزارش دیلی پاکستان، غفور تأکید کرد: برای برقراری امنیت در مرز مشترک باید افغانستان نیز وارد عمل شود و پاکستان به تنهایی نمی‌تواند در این زمینه موثر باشد.

لازم به ذکر است که ارتش پاکستان چندی پیش اقدام به حصار کشی مرزهای خود با افغانستان کرد و به گفته ژنرال «قمر جاوید باجوه» فرمانده ارتش این کشور کار حصار کشی مرزهای مشترک تا پایان سال ۲۰۱۸  تکمیل می شود.

چندی پیش خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان گفت: آمریکا و ناتو در برقراری امنیت در افغانستان شکست خورده‌اند و تنها راه باقی مانده برای امنیت این کشور همکاری کابل با «اسلام آباد» است.
 این در حالی است که شاهد خاقان عباسی نخست‌وزیر پاکستان با شرکت در اجلاس کمیته امنیت ملی این کشور ضمن محکومیت حملات تروریستی کابل، خواهان مشارکت افغانستان در ایجاد موانع مرزی شد.

فارس 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها