آمریکا تحریم‌های تازه‌ای علیه روسیه اعمال کرد

آمریکا تحریم‌های تازه‌ای علیه روسیه اعمال کرد
پنج‌شنبه 24 اسفند 1396 - 18:46

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه همزمان با بالا گرفتن تنش میان غرب و روسیه، تحریم‌های تازه‌ای علیه چند فرد و نهاد روسی اعلام کرد.

العالم-آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه در ادامه تلاش برای افزایش فشارها علیه مسکو ضمن تمدید تحریم‌های خود علیه روسیه چندین فرد و نهاد تازه را به فهرست تحریم‌شدگان اضافه کرد.

بر اساس بیانیه خزانه‌داری آمریکا، آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه به همراه ۱۴ فرد که اغلب آن‌ها به ارتباط با این آژانس متهم شده‌اند، در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند.

واشنگتن دلیل تحریم این نهاد و افراد را تلاش برای خرابکاری سایبری و مداخله در انتخابات آمریکا عنوان کرده است. 

علاوه بر این ۱۴ نفر و یک نهاد، شمار دیگری از اتباع روسیه که قبلا به بهانه‌های دیگر در فهرست تحریم قرار داشتند، به بهانه ارتباط با آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه هم تحریم شده‌اند. «یوگنی ویکتوروویچ پریگوژین» سرمایه‌دار نزدیک به «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه یکی از این افراد است. پریگوژین به دلیل مالکیت مجموعه بزرگی از رستوران‌های زنجیره‌ای، از سوی رسانه‌های غربی به «سرآشپز پوتین» معروف شده است.

از سال ۲۰۱۴ به این سو، آمریکا به بهانه‌ بحران اوکراین و پیوستن شبه‌جزیره کریمه به روسیه، تحریم‌های گسترده‌ای علیه مسکو وضع کرده است. روند افزایش تحریم‌های ضدروسی در دو سال اخیر به بهانه‌های تازه از جمله ادعای مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و همچنین پس از تصویب قانون موسوم به «مقابله با دشمنان ایالات متحده» (کاتسا) شدت گرفته است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها