نماینده ویژه پوتین در امور سوریه امروز به تهران می‏‌آید

نماینده ویژه پوتین در امور سوریه امروز به تهران می‏‌آید
سه شنبه 21 فروردين 1397 - 14:59

فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه به سوریه امروز (سه شنبه) برای بحث و گفت‎وگو درباره آخرین تحولات منطقه از جمله سوریه وارد تهران می شود.

العالم ـ اروپا

«الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه به سوریه، امروز راهی ایران می شود.

خبرگزاری اسپوتنیک، لاورنتیف برای گفت‎وگو با مقامات ایرانی درباره آخرین تحولات سوریه و نتایج نشست آنکارا به تهران سفر می‏کند.

رئیس‌جمهور آمریکا دیشب با متهم کردن دولت سوریه به حمله شیمیایی به دوما، گفت: روز سه‌شنبه درباره اقدام علیه سوریه تصمیم خواهیم گرفت.

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن متهم کردن دولت سوریه به حمله شیمیایی در دوما، گفت: «اجازه نمی‌دهیم این اعمال وحشیانه تکرار شود. در حال نزدیک شدن به پاسخ درباره اینکه چه کسی مسئول حمله شیمیایی سوریه است هستیم».

تروریست‌ها در ساعت آغازین یکشنبه با گاز شیمیایی به غیرنظامیان در شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق حمله کردند. در این حمله نزدیک به 100 نفر کشته شده و صدها تن دیگر نیز مجروح شدند.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه پیشتر هشدار داده بود که گروه‌های تروریستی «جیش الاسلام» و «ارتش آزاد» قصد دارند با استفاده از گاز شیمیایی، به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق حمله کنند.

ترامپ طی سخنرانی در جلسه‌ای با حضور «مایک پنس» معاون و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی خود در کاخ سفید، تهدید کرد: «حمله شیمیایی در سوریه با قوه قهریه پاسخ داده خواهده شد. امشب یا در مدت زمان کوتاهی درباره آن تصمیم خواهیم گرفت».

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها