ولایتی: تجاوز آمریکایی‌ها اقدامی برای جبران شکست تروریست‌ها بود

ولایتی: تجاوز آمریکایی‌ها اقدامی برای جبران شکست تروریست‌ها بود
يکشنبه 26 فروردين 1397 - 12:03

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: آنچه آمریکایی ها به بهانه حمله شیمیایی انجام دادند بهانه جویی است برای جبران شکست های اخیر تروریست ها و بدین صورت نقاب از چهره خود برداشتند.

العالم- ایران/ سیاسی

مالزی و اندونزی روز یکشنبه ضمن ابراز نگرانی پیرامون حملات هوایی مشترک آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه سوریه از تمام طرف‌های مذکور خواستار جلوگیری و اجتناب از هر گونه اقداماتی که اختلافات را افزایش می‌دهد، شدند.

براساس گزارش خبرگزاری «شینهوا»، وزارت امور خارجه مالزی در بیانیه‌ای اعلام کرد: مالزی معتقد است که هیچ‌گونه راه‌حل نظامی نمی‌تواند درگیری‌ها در سوریه را به پایان برساند.

همچنین این بیانیه بر پیدا کردن یک راه‌حل سیاسی از طریق مذاکره و گفت‌وگو توسط طرف‌ها تاکید کرد و افزود: سازمان ملل باید به مسئولیت خود برای پایان دادن به خونریزی‌ها و برگرداندن صلح و امنیت به سوریه عمل کند.

وزارت کشور اندونزی از تمام طرفین تضمین امنیت غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان را خواستار شد.

کشورهای جنوب شرقی آسیا نیز علاوه بر محکوم کردن استفاده از سلاح‌های شیمیایی اعلام کردند که این سلاح‌ها نفرت‌انگیز و نقض غیرقابل قبول قوانین بین‌المللی است.

سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به بهانه حملات ادعایی شیمیایی در دومای سوریه، بامداد دیروز شنبه به تعدادی از پایگاه های سوریه در اطراف دمشق و حمص حمله کردند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها