بولتون: آمریکا شرکت‌های اروپایی فعال در ایران را تحریم می‌کند

بولتون: آمریکا شرکت‌های اروپایی فعال در ایران را تحریم می‌کند
يکشنبه 23 ارديبهشت 1397 - 21:02

مشاور امنیت ملی ترامپ می‌گوید شرکت‌های فعال در ایران ممکن است در معرض تحریم ایالات متحده قرار بگیرند.

العالم ـ آمریکا

بنابر گزارش سی‌ان‌ان، جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفته که  به منظور دستیابی به توافق بهتر با ایران، ایالات متحده ممکن است تحریم‌هایی را علیه شرکت‌های اروپایی اعمال کند.

بولتون در پاسخ به پرسشی درباره "احتمال تحریم شرکت‌های اروپایی که به فعالیت در ایران ادامه می‌دهند از سوی آمریکا"، گفته، «پاسخ این است، ممکن است، بستگی به رفتار دیگر دولت‌ها دارد».

وی ادعا کرده، «منطق خروج از توافق در این بود که  هنگام [امضا] این توافق در تضاد با منافع امنیت ملی آمریکا بود و با گذشت زمان [وضعیت] بهتر نشد».

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرده که اروپایی ها به این نتیجه برسند که به دستیابی به توافقی با واشنگتن بر سر ایران به نفعشان است.

به گزارش تسنیم به نقل از سی ان  ان، بولتون گفته «رئیس جمهوری باید در خصوص منافع ایالات متحده تصمیم بگیرد، و ادامه این توافق اینگونه [در راستای منافع آمریکا] نبود. نتیجه خروج ایالات متحده از این توافق اعمال دوباره تمامی تحریم‌های آمریکا [علیه ایران] است که پیش از توافق اعمال شده بودند. ما وضعیت اقتصادی ایران را کاملا شکننده می‌بینیم و تأثیرات [اعمال دوباره تحریم‌ها] فوق‌العاده خواهد بود».

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها