سخنگوی وزارت خارجه ایران انفجار تروریستی کابل را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران انفجار تروریستی کابل را محکوم کرد
دوشنبه 14 خرداد 1397 - 15:17

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، حمله تروریستی انتحاری صبح امروز به گردهمایی علمای افغانستان را به شدت محکوم کرد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، انفجار انتحاری و تروریستی امروز در نزدیکی محل برگزاری گرهمایی صدها تن از علمای افغانستان که دهها کشته و مجروح برجای گذاشت را به شدت محکوم کرد.

قاسمی اظهار داشت: در روزی که علمای همه بلاد افغانستان گردهم آمده بودند تا درباره صلح در افغانستان و محکومیت ترور و خشونت در این کشور گفتگو کنند دستان پلید تروریست های جنگ طلب جنایتی دیگر آفرید تا ندای حق طلبانه و صلح خواهی عالمان دین از سرتاسر این کشور که پیام انسانیت، رحمت و شفقت و مبارزه با خصومت و خشونت و تروریسم و اقدامات انتحاری، به گوش مردم افغانستان و سایر ملل نرسد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان ضمن ابراز همدردی با دولت، ملت و خانواده قربانیان این جنایت هولناک، صلح پایدار در افغانستان را در گرو وحدت و هوشیاری دولت و ملت افغانستان از همه اقوام و مذاهب خواند تا بتوانند از این دوران نا خواسته و پر آشوب و پر تلاطم عبور نمایند. جمهوری اسلامی ایران چون همیشه در کنار دولت و ملت دوست و همسایه خود افغانستان برای هرگونه یاری و همراهی و کمک به بازگشت آرامش و امنیت خواهد ایستاد.

در حمله ای انتحاری در روز دوشنبه در نزدیکی خیمه لویه جرگه دردانشگاه پلی تکنیک کابل هفت تن کشته و 9 تن زخمی شدند.

مقامات امنیتی افغان تصریح کردند که یک عامل انتحاری خود را در مقابل دانشگاه پل تکنیک در نزدیکی خیمه لویه جرگه در شهر کابل منفجر کرده است.

بر اساس گزارش مقامات امنیتی افغان، انفجار  در نزدیکی خیمه لویه جرگه زمانی رخ داد که نشست علمای افغان پایان یافته بود و آنها در حال خروج از خیمه لویه جرگه بودند.

گفته می‌شود که آمار تلفات بالاست و تعدادی از علمای افغان نیز در این انفجار کشته و زخمی شدند. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها