دیدار هیأتی اروپایی با رئیس‌جمهور لبنان

دیدار هیأتی اروپایی با رئیس‌جمهور لبنان
چهارشنبه 16 خرداد 1397 - 16:41

هیأتی اروپایی که به لبنان سفر کرده با رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد؛ رئیس‌جمهور لبنان در این دیدار بازگشت آوارگان سوری را با طرف اروپایی بررسی کرد.

العالم - لبنان

یک هیأت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان در کاخ «بعبدا» (کاخ ریاست‌جمهوری) دیدار کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، ریاست این هیأت را «روبرتو فیور» رئیس حزب اتحاد برای صلح و آزادی بر عهده داشت؛ میشل عون در این دیدار درخواست کرد به لبنان در قانع کردن کشورهای اروپایی برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان کمک شود تا شاید این موضوع جلوی زیان‌های بیشتر به اقتصاد، امنیت و جامعه لبنان را بگیرد.

فیور هم گفت: سفر به لبنان در این راستا انجام شده که ما دریافته‌ایم تا زمانی که صلح در لبنان و خاورمیانه (غرب آسیا) محقق نشده، صلح در اروپا نیز محقق نخواهد شد؛ تحولات اخیر نشان می‌دهد تروریسم فقط مسأله زمان یا مختص به خاورمیانه نیست بلکه کشورهای اروپایی و تمام جهان باید در راستای مبارزه با این پدیده کار کنند.

هیأت مذکور سپس قول داد تمام تلاش خود برای دفاع از لبنان در اروپا و نیز استقلال اراضی این کشور را به کار گیرد.

میشل عون در دیدارهای مختلف با مقامات غربی بارها بر مسأله لزوم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تأکید کرده است.

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» از حضور یک و نیم میلیون آواره سوری در لبنان خبر داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها