در دیدارمعاون رئیس‌جمهور عراق

سفیر ایران: تهران بحران‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام را پشت سر می‌گذارد

سفیر ایران: تهران بحران‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام را پشت سر می‌گذارد
چهارشنبه 16 خرداد 1397 - 17:53

در دیدار معاون رئیس جمهور عراق و سفیر ایران درباره موضوعاتی از قبیل امنیت، انتخابات و خروج آمریکا از توافق هسته‌ای صحبت شد.

العالم - ایران - عراق 


«اسامه النجیفی» معاون رئیس‌جمهور عراق و «ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد  امروز (چهارشنبه) دیدار و طرفین بر ضرورت تقویت روابط دوجانبه، تقویت ثبات امنیتی و سیاسی و رفتن به سمت آبادسازی تأکید کردند.

بر اساس گزارش وبگاه «المعلومه»، در بیانیه دفتر النجیفی آمده است : معاون رئیس‌‌جمهور امروز با مسجدی دیدار کرد و در دیدار مذکور درباره روابط دوستانه، همکاری دوجانبه میان دو کشور دوست، پرونده‌های مشترک و نیز تحولات پرونده هسته‌ای پس از خروج طرف آمریکایی از این توافق صحبت شد.

النجیفی در خصوص انتخابات عراق نیز گفت باید تمام شکایت‌ها از طریق قانون، عدالت و تقویت اعتماد مردم نسبت به روند انتخابات حل شود؛ وی افزود: در برابر ما چالش‌های بزرگی در پرونده‌های مهم مانند خدمات، اقتصاد و امنیت وجود دارد، باید موسسات امنیتی تقویت شوند و کنترل بر سلاح حاصل شود.

سفیر ایران هم درباره خروج آمریکا از برجام گفت: توافقنامه هسته‌ای مورد رضایت همه بود، تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اشتباه بود و جمهوری اسلامی ایران قادر به پشت سر گذاشتن تحریم‌ها و بحران‌های ناشی از موضع آمریکا در این باره است.

ترامپ در هشتم می امسال (2018) از توافق هسته‌ای خارج شد. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها