آتلانتیک:

زرادخانه حزب‌الله لبنان می‌تواند «اسرائیل» را در آتش بسوزاند

زرادخانه حزب‌الله لبنان می‌تواند «اسرائیل» را در آتش بسوزاند
سه شنبه 2 مرداد 1397 - 09:26

یک نشریه آمریکایی با اشاره به افزایش توانمندی‌های موشکی و دفاعی حزب‌الله لبنان، متذکر شد سلاح‌ها و موشک‌های توسعه‌ یافته این حزب در جنگ آتی با اسرائیل می‌توانند فلسطین اشغالی را آتش‌باران کنند.

العالم - لبنان

نشریه «آتلانتیک» آمریکا هشدار داد که حزب‌الله لبنان بیش از هر زمان دیگری برای وارد کردن خسارات به اسرائیل آماده است.

این نشریه آمریکایی یادآور شد، سلاح‌های حزب الله توسعه یافته و از دقت کافی برخوردار شده است‎ پس این حزب قادر به حمله به «زیرساخت‌های نظامی و غیرنظامی اسرائیل» است.

این نشریه به نقل از «مایکل اورن» سفیر سابق اسرائیل در واشنگتن نوشت: «عقب‌نشینی نیروهای ایرانی از مرزهای( مشترک سوریه و اراضی اشغالی) تا مسافت خیلی زیاد، کمکی نمی‌کند چرا که این کشور مجهز به موشک‌هایی است که می‌توانند تا مسافت 200 کیلومتر را طی کنند.»

در همین راستا، آتلانتیک به نقل از «الحاج محمد» از رزمندگان حزب‌الله در جنگ «تموز»( معروف به جنگ 33 روزه)، نوشت: قواعد بازی از سال 2006 تا امروز کاملا تغییر کرده است. ما این‌بار اهداف‌مان را از پیش انتخاب کرده‌ایم و و با بارانی از موشک‌هایی با دقت نقطه‌زنی حمله خواهیم کرد.»

زرادخانه حزب‌الله لبنان، طبق ادعای یک مقام آمریکایی، حاوی 100 هزار موشک است و پیش‌بینی می‌شود که در این زرادخانه موشک‌های «فاتح- 110» ایرانی، موشک‌های «اسکاد» و موشک‌های «زمین به هوا» وجود داشته باشد که قادر هستند هواپیماهای اسرائیلی را ساقط کنند.

به نوشته آتلانتیک، سران اسرائیلی نگران هستند حزب‌الله از این موشک‌های خود در غرب سوریه استفاده کند و بتواند بدون آغاز جنگی مستقیم در لبنان، به اسرائیل ضربه بزند.

این نشریه هشدار داد، حملات اسرائیل علیه حزب‌الله در سوریه ممکن است فتیله‌های جنگ را شعله‌رو سازد.

سفیر سابق اسرائیل در واشنگتن در عین حال می‌گوید، اسرائیل «خود را مجبور می‌بیند» مناطق غیرنظامی، که موشک‌های حزب‌الله در آنجا مستقر است را هدف قرار دهد.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها