صهیونیست‌ها اذعان کردند؛

شکست اولین شلیک عملیاتی سامانه «فلاخن داوود»

شکست اولین شلیک عملیاتی سامانه «فلاخن داوود»
سه شنبه 2 مرداد 1397 - 15:19

کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی اذعان کردند که سامانه پدافند موشکی فلاخن داوود در اولین شلیک عملیاتی خود، شکست خورده است.

العالم _ فلسطین اشغالی

در حالی که پیشتر مقامات رژیم صهیونیستی به قدرت و دقت سامانه پدافند موشکی «فلاخن داوود» افتخار می‌کردند اما اولین شلیک رزمی واقعی این سامانه، به خطا رفت.

به اذعان کارشناسان و مقامات نظامی رژیم صهیونیستی، اولین شلیک سامانه پدافند فلاخن داوود که برای رهگیری دو موشک از سوریه انجام شده بود، خطا رفته و به هدف اصابت نکرد.

به نوشته وبگاه «یدیعوت آحرونوت» تیم تحقیقاتی ارزیاب، متشکل از کارشناسان شرکت رافال (سازنده این سامانه) و نمایندگانی از وزارت جنگ و نیروی هوایی رژیم صهیونیستی گزارش دادند که اولین شلیک رهگیری فلاخن داوود به «دلایل فنی» با شکست مواجه شده است.

صبح روز گذشته (دوشنبه) آژیرهای خطر در جولان اشغالی به صدا درآمده و گفته شد که چند شیء پرنده (از جمله پهپاد و راکت) وارد حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی شده است. سامانه فلاخن داوود نیز برای رهگیری یکی از این موشک‌ها، فعال شد که اولین تجربه عملیاتی این سامانه در میدان واقعی نبرد بود.

دستگاه نظامی-امنیتی رژیم صهیونیستی امیدوار است بتواند طی دو یا سه روز آینده درباره علت دقیق شکست خوردن اولین شلیک رهگیری این سامانه، اظهار نظر کند.

تیم ارزیاب تاکید کرد که این شکست به خاطر خطای انسانی نبوده و معایب فنی و ساختاری باعث به خطا رفتن آن شده است.

ساکن بودن و عدم تحرک‌پذیری سامانه‌های فلاخن داوود بر خلاف گنبد آهنین، باعث شده که کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی، تصمیم اولیه برای شلیک کردن موشک این سامانه جهت رهگیری شئ ورودی به حریم هوایی جولان اشغالی را اشتباه و باعث لو رفتن محل استقرار این سامانه‌ها بیان کنند.

گفته می‌شود شیئی که راکت رهگیری فلاخن داوود برای هدف قرار دادن آن شلیک شده بود، موشک SS-21 روسی بوده که درپی عملیات ارتش سوریه در مناطق جنوبی، به سمت جولان اشغالی راه گم کرده بود.

سیستم پدافند هوایی رژیم صهیونیستی مشتمل بر سه لایه است. لایه اول سامانه گنبد آهنین، که برای هدف قرار دادن راکت‌های کوتاه‌برد طراحی شده است. لایه دوم سامانه «فلاخن داوود»، که برای مقابله با موشک‌های بالستیک میان‌برد ساخته شده است. لایه سوم سامانه «پیکان»، که برای ازبین بردن موشک‌های دوربرد و قاره‌پیما مستقر شده است.

البته رژیم صهیونیستی چند سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیز دارد که برای نابود کردن اهداف میان تا دور برد و موشک‌های بالستیک ساخته شده است.

این در حالی است که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی پیشتر از آزمایش کامل پدافند موشکی سه لایه این رژیم شامل گنبد آهنین، فلاخن داوود و پیکان 3 طی روزهای اخیر در پایگاه پالماخیم در سواحل مدیترانه خبر داده بود.

ارتش رژیم صهیونیستی در تاریخ 13 فروردین 96 سامانه‌های فلاخن داوود را عملیاتی کرده بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها