اعتراف پزشکی قانونی استرالیا به قصور مقامات کانبرا در مرگ پناهجوی ایرانی

اعتراف پزشکی قانونی استرالیا به قصور مقامات کانبرا در مرگ پناهجوی ایرانی
دوشنبه 8 مرداد 1397 - 10:07

پزشکی قانونی استرالیا به این نتیجه رسیده که مرگ پناهجوی ایرانی در یک جزیره دور افتاده قابل پیشگیری بوده است.

العالم ـ اروپا

بنابر گزارش رویترز، پزشکی قانونی استرالیا امروز (دوشنبه) در گزارشی اعلام کرده که مرگ پناهجوی ایرانی در یک جزیره دور افتاده قابل پیشگیری بوده و از دولت این کشور خواسته است تا وضعیت بهداشت و سلامت بازداشت شدگان را در اولویت قرار دهد.

بر اساس این گزارش، تری رایان رئیس پزشکی قانونی ایالت کویینزلند استرالیا درباره علت مرگ حمید خزاعی پناهجوی ایرانی گفته، مرگ حمید خزاعی به خاطر عفونت پا و در نتیجه اشتباهات پیچیده و مکرر در مراقبت‌های پزشکی بوده که تحت نظارت سیستم مهاجرت استرالیا به وی ارائه شده است.

استرالیا این پناهجویان را در مراکز بازداشت در جزایر دورافتاده نگهداری می کند جزیره هایی مثل نائورو، پاپوا گینه نو. این اقدام دولت استرالیا با این هدف صورت می گیرد که پناهجویانی که قصد مهاجرت غیرقانونی با قایق به استرالیا را دارند، منصرف شوند.

یه گزارش تسنیم به نقل از رویترز، سیاست سختگیرانه و افراطی دولت استرالیا در قبال مهاجران و پناهجویان با انتقادات گسترده از سوی سازمان ملل و گروه‌های حقوق بشری روبرو شده است.

خزاعی در سپتامبر 2014 میلادی در بیمارستانی در بریزبین جان خود را از دست داده است. او در مرکز بازداشت و نگهداری جزیره مانوس واقع در پاپوا گینه نو به عفونت پا مبتلا شد و در نهایت جان باخت. وی بیش از 12 ماه در این مرکز نگهداری شده بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها