فرمانده کل سپاه: رمز پیروزی، مقاومت در برابر ددمنشی های استکبار است

فرمانده کل سپاه: رمز پیروزی، مقاومت در برابر ددمنشی های استکبار است
سه شنبه 6 آذر 1397 - 08:06

فرمانده کل سپاه با بیان این که رمز پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر ددمنشی‌های استکبار است، به سخنان رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) اشاره و خاطرنشان کرد، تنها راه نجات منطقه و ملت، راه مقاومت اسلامی است.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

سردار محمدعلی جعفری در مراسم افتتاحیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» که با حضور جمعی از مسئولان، مدیران و تلاشگران عرصه سینمای مقاومت و دفاع مقدس در تالار وحدت برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و امام خمینی (ره) که هنر مقاومت را به ملت‌های آزادی‌خواه جهان آموخت، افزود: عزت ایران اسلامی از هنر مقاومت است که این مقاومت و هنر آن ریشه در تاریخ و قدمت مردم مومن و انقلابی این آب و خاک دارد که در برابر نظام سلطه و استکبار نشان دادند و امروز به‌عنوان یک الگوی بلامنازع برای سایر ملل آزاده دنیا هستند.
وی با بیان اینکه ممزوج شدن کلمه اسلامی درکنار مقاومت به انقلاب ما معنا بخشیده است، تاکید کرد: معنای عمیق مقاومت اسلامی امروز مفهومی را ساخته که می‌توان گفت بسیاری از محاسبات بین المللی را رقم زده و محور سرنوشت ملت‌ها قرار گرفته است.
فرمانده کل سپاه یادآورشد که امروز این مفهوم مقاومت اسلامی با قداستش در جهان و منطقه در حال گسترش و انتشار است. رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) تنها راه نجات منطقه و ملت را در راه مقاومت اسلامی دانستند. علما و هنرمندان رسالت بیشتری در این راستا دارند که به مقاومت هرچه بیشتر عمق ببخشند تا اثربخش‌تر باشد.
سردار جعفری با طرح این پرسش که «مقاومت اسلامی به‌ چه‌ معناست؟»، افزود: ایستادگی مومنانه در برابر باطل، کفر، الحاد و در برابر همه پلیدی‌ها معنای مقاومت است. ایستادگی جانانه در این راه الهی است؛ این راه همان راهی است که امام حسین (ع) و یارانش هزار و چهارصد سال پیش پیمودند و آن را به همه آزادگان جهان آموختند و ملت بزرگ ایران با پیروی از سید و سالار شهیدان در حال پیمودن این راه است.
وی به معنای جوهره مقاومت و ایستادگی اشاره و خاطرنشان کرد، ما باید به‌دنبال عمق بخشی هرچه بیشتر به جوهره مقاومت اسلامی که امروز در جهان رو به گسترش است، باشیم. آینده تاریخ و قرن پیش روی‌ ما تعیین می‌کند که اساس مبارزه و پیروزی را اراده انسان‌ها شکل می‌دهد و اراده بزرگ ملت ایران و سایر ملت‌ها در مقاومت و ایستادگی بر مبنای مفاهیم قرآنی، دنباله همان اراده الهی است.
فرمانده کل سپاه رمز پیروزی را مقاومت و ایستادگی در برابر ددمنشی‌های استکبار دانست و گفت: علت پیروزی‌ها و نصرت الهی که با وجود این همه مشکلات، تهدیدات و توطئه‌ها نصیب ملت‌ها و ملت‌های مقاوم منطقه می‌شود. همین است، رمز این پیروزی‌ها که امروز دنیای استکبار را به هم ریخته و آن‌ها را گیج و سردرگم کرده است. همین است که اراده ملت ایران در مقاومت و ایستادگی دنباله اراده الهی است.
وی با یادآوری اینکه جنگ نرم محور مقاومت اسلامی است، افزود: جهاد در عرصه جنگ سخت، همان قتال است و در عرصه جنگ نرم و فرهنگی، مبارزه، ایستادگی، توسعه و تعمیق این راه با روحیه جهادی است.
فرمانده کل سپاه همچنین به ضرورت برخورداری از روحیه جهادی اشاره کرد و گفت: جهاد در عرصه‌های جنگ نرم یعنی در مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بسیار مهمتر از جهاد در عرصه‌های سخت است. بدون تردید، یک هنرمند جبهه مقاومت که می‌خواهد در این عرصه تلاش کند، حتما باید تلاشش با کار و روحیه جهادی همراه باشد.
وی توضیح داد: ارزش این جهاد دست کمی از جهاد در جنگ سخت ندارد. کار جهادی مشروط بر سه شرط اساسی است؛ کار برای رضای خدا (نیت خالص)، همراه با سخت‌کوشی و تلاش شبانه‌روزی وداشتن مانع و مخالفت در مسیرعمل جهادی.
به گزارش ایرنا، سردار جعفری تاکید کرد: راه مقاومت اسلامی که با انقلاب شروع شده و روز به روز دارد درخشان‌تر می‌شود و با کلمه مقدس دیگری به ‌نام بسیج ممزوج شده، در آینده نزدیک پیروزی‌های بسیار بیشتری را نصیب رزمندگان جبهه مقاومت خواهد کرد.
فرمانده کل سپاه همچنین افزود: در دفاع مقدس برخی تردید داشتند که بیایند یا نه، بسیاری از آن‌ها بعد از جنگ به‌شدت پشیمان شدند که چرا نتوانستند در این دوران 8ساله برای انقلاب نقش موثری را ایفا کنند، امروز هم همین است. اکنون در جبهه مقاومت شاهد رقم خوردن اتفاق های بسیار بزرگی هستیم. تلاش کنیم به جبهه مقاومت عمق ببخشیم و به آن با کار جهادی توسعه کمی دهیم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها