هدف نتانیاهو از پذیرش مسئولیت حملات به سوریه از زبان موشه یعلون

هدف نتانیاهو از پذیرش مسئولیت حملات به سوریه از زبان موشه یعلون
سه شنبه 2 بهمن 1397 - 06:12

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی نتانیاهو را به تلاش برای دستیابی به اهداف انتخاباتی از طریق اعلام رسمی حمله به سوریه، متهم کرد.

العالم-فلسطین

رویه تازه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پذیرش مسئولیت حملات هوایی به سوریه، آن هم در آستانه انتخابات پارلمانی این رژیم، در میان مقام‌های سیاسی و نظامی سابق تل‌آویو با انتقاد روبرو شده است.

«موشه یعلون» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی که خود زمانی عضو کابینه نتانیاهو بود، یکی از این افراد است که می‌گوید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به دلیل تحقیقات قضایی و اتحاد احزاب چپ و میانه جایگاه خود را در انتخابات پیش رو در معرض خطر می‌بیند، تلاش می‌کند تصویری مقتدر از خود ترسیم کند.

یعلون که روز دوشنبه با رادیو ارتش اسرائیل صحبت می‌کرد، گفت: «متأسفانه... همه‌چیز به بقای سیاسی او مربوط است. اعلام [نقش تل‌آویو در حملات] چه چیزی عاید ما می‌کند؟ آیا کسی می‌تواند به من بگوید این کار جز مسائل سیاسی، چه سودی برای ما دارد؟»

به گفته این مقام سابق رژیم صهیونیستی، پس از آنکه نتانیاهو دو هفته پیش رسما مسئولیت یکی از این حملات را بر عهده گرفت، اکنون ارتش این رژیم چاره‌ای ندارد جز اینکه مسئولیت بقیه حملات را نیز بر عهده بگیرد.

بامداد دوشنبه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی تلاش کردند مناطق مختلفی در حومه دمشق را هدف قرار دهند، اما با واکنش سامانه‌های پدافندی ارتش سوریه روبرو شدند. ارتش رژیم صهیونیستی ساعاتی بعد رسما مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.

این در حالی است که تا پیش از این رژیم صهیونیستی در قبال حملاتی که در سوریه انجام می‌داد، سیاست «ابهام» را در پیش می‌گرفت و رسانه‌های این رژیم هم صرفا به نقل از رسانه‌های سوری خبر مربوط به این حملات را منتشر می‌کردند. اما نتانیاهو اخیرا این سیاست را تغییر داده و علنا اعلام می‌کند که عامل حملات جنگنده‌های این رژیم بوده‌اند.

این تغییر رویه در حالی انجام می‌شود که وی باید بهار سال آینده در انتخابات پارلمانی برای حفظ جایگاهش با رقبای متعددی مبارزه کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها