سود کلان انگلیس از فروش سلاح به عربستان برای جنگ علیه یمن

سود کلان انگلیس از فروش سلاح به عربستان برای جنگ علیه یمن
دوشنبه 18 شهريور 1398 - 08:13

روزنامه انگلیسی آبزرور نوشت: ارزش سلاح های انگلیسی که برای تداوم جنگ یمن فروخته شده، بیشتر از حجم کمک های اعطایی به این کشور عربی است. 

العالم - یمن

"اِما گراهام هریسون" در گزارشی در روزنامه آبزرور با اشاره به تسلیحات و مهماتی که عربستان سعودی از انگلیس برای جنگ افروزی در یمن خریداری کرده است، نوشت: سودی که انگلیس از فروش تسلیحات خود به عربستان و کشورهای ائتلاف سعودی برای جنگ افروزی در یمن فروخته، 8 برابر بیشتر از کمک هایی است که به یمنی های تحت محاصره اعطاء کرده است.

هریسون با استناد به گزارش سازمان آکسفام اعلام کرد: انگلیس در نیم دهۀ گذشته مواد غذایی و دارویی و غیره به ارزش 770 میلیون استرلینگ به یمنی ها کمک کرده است و به این نحو یمن ششمین کشور بزرگ جهان است که کمک های بشردوستانه از انگلیس دریافت می کند. با این حال، سودی که از فروش تسلیحات به ائتلاف سعودی همزمان با اعطای کمک ها کسب کرده، به 6 میلیارد و 200 میلیون استرلینگ می رسد.

نویسنده گزارش آبزرور در ادامه نوشته است: با وجود صدور حکم توقف فروش اسلحه و مهمات به کشورهایی همچون عربستان در ژوئن 2019، "لیام فاکس" وزیر وقت تجارت بین الملل اعلام کرد که درخواست بازنگری در حکم صادره را ارائه خواهد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها