اقدام معنی‌دار سفیر ترکیه در لبنان

اقدام معنی‌دار سفیر ترکیه در لبنان
يکشنبه 21 مهر 1398 - 12:34

سفیر ترکیه در لبنان به جولان در میان ساکنان طرابلس در شمال لبنان پرداخت و در این حین شعارهایی در حمایت از تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه سر داده شد.

العالم - ترکیه

همزمان با ادامه تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه، «هاکان چاکل» سفیر ترکیه در لبنان به طرابلس رفت؛ طرابلس بزرگترین شهر سنی‌نشین در شمال لبنان است و تعدادی زیادی از اهالی آن موضع موافقی با دولت سوریه ندارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «آناتولی»، چاکل علاوه بر طرابلس به شهرهای «عکار و المنیه» نیز رفت و بنا به ادعای این خبرگزاری مورد استقبال تعداد زیادی از اهالی این شهرها قرار گرفت.

در ادامه این گزارش آمده است، همزمان با سفر چاکل به این مناطق، شعارهایی در راستای حمایت از ترکیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور این کشور و نیز عملیات موسوم به «نبع السلام» (چشمه صلح) در خاک سوریه سر داده شد.

تعدادی از ساکنان طرابلس نیز روز جمعه (دو روز پیش) با برگزاری تجمعی در منطقه «البداوی» و در مسیر بین‌المللی که شمال لبنان را به مرز سوریه متصل می‌کند، به حمایت از عملیات ترکیه پرداختند، خبرگزاری آناتولی این تجمع را پوشش داد و با برخی از شرکت‌کنندگان مصاحبه کرد.

ترکیه از هفدهم مهرماه عملیات موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه آغاز کرده و علیرغم مخالفت‌های گسترده منطقه‌ای و بین‌المللی در حال ادامه آن است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها