اردوغان از برخورد با ارتش سوریه در «تل رفعت» و «منبج» جلوگیری می‌کند

اردوغان از برخورد با ارتش سوریه در «تل رفعت» و «منبج» جلوگیری می‌کند
يکشنبه 21 مهر 1398 - 11:05

حومه شهر تل رفعت و منبج به رغم دیگر مناطق شمالی سوریه که درگیری عملیات نظامی ارتش ترکیه علیه کُردها است، شاهد آرامشی شکننده است.

العالم _ ترکیه

بر خلاف مرزهای شمالی، در حومه شهر «تل رفعت»، که تحت کنترل ارتش سوریه است و همچنین اطراف شهر «منبج» آرامشی شکننده حاکم است.

کارشناسان نظامی معتقدند که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه حداقل در شرایط فعلی مناطق منبج و تل رفعت را از دایره نفوذ نیروهایش در شمال سوریه مستثنی کرده است تا بتواند تمرکز ارتش ترکیه را وقف حمله به نوار مرزی شرق فرات برای ایجاد «منطقه امن» کند. هر چند درگیری‌هایی در اطراف این دو شهر در جریان است.

کارشناسان نظامی به روزنامه «الوطن» سوریه اعلام کردند که تحولات نفوذ ترکیه به شمال شرقی سوریه نشان می‌دهد که ارتش ترکیه و همپیمانان آن از هرگونه برخورد مستقیم با ارتش سوریه اجتناب می‌کنند.

کارشناسان تأکید کردند، ارتش سوریه مناطق تل رفعت و منبج، که در خطوط تماس مناطق تحت اشغال ترکیه و گروه شورشی «ارتش آزاد سوریه»- همپیمان آنکارا- واقع هستند را در صدر اولویت‌های خود قرار دهد تا کنترل بر تل رفعت را حفظ کند و منبج را به آغوش دولت سوریه بازگرداند، که مهم‌ترین دغدغه‌اش آزادسازی هر وجب از خاک این کشور است.

گزارش‌ها از دیگر تحولات میدانی حاکی‌ است که طبق اعلام منابع محلی، ارتش سوریه تجهیزات نظامی بیشتر به شهرک «العریمه» و به خط مرزی فاصل بین منبج و شهر «الباب» در شمال غربی منبج اعزام کرده است که ارتش ترکیه در آنجا مستقرند. افزون بر این، پلیس نظامی روسیه نیز در حال گشت‌زنی در مرزهایی است که منبج را از مناطق تحت سیطره ارتش ترکیه و همپیمانانش از محور جنوب غربی این شهر جدا می‌کند.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها