ترکیه ۱۸ سرباز ارتش سوریه را آزاد کرد

ترکیه ۱۸ سرباز ارتش سوریه را آزاد کرد
جمعه 10 آبان 1398 - 00:56

وزارت دفاع ترکیه بامداد جمعه اعلام کرد ۱۸ سرباز ارتش سوریه که چهارشنبه در منطقه «رأس‌العین» بازداشت شده بودند آزاد شده‌اند.

العالم - سوریه

وزارت دفاع ترکیه بامداد جمعه از آزاد شدن ۱۸ سرباز ارتش سوریه که روز چهارشنبه به اسارت گرفته شده بودند خبر داد.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای مدعی شده ۱۸ سرباز ارتش سوریه که روز ۲۹ اکتبر (چهارشنبه، ۸ آبان) در منطقه «رأس‌العین» بازداشت شده بودند، در نتیجه هماهنگی با مقام‌های روسیه آزاد شده‌اند.

منابع خبری چهارشنبه هفته جاری گزارش دادند شبه نظامیان "ارتش آزاد سوریه" روز سه‌شنبه ۱۸ نفر از سربازان ارتش سوریه را در منطقه «راس‌العین» به اسارت گرفتند.

وزارت دفاع ترکیه در این خصوص اعلام کرد، ۱۸ نظامی که به احتمال قوی از نیروهای ارتش سوریه هستند، در منطقه «راس‌العین» واقع در شمال سوریه «بازداشت شده‌اند.»

وزارتخانه یاد شده افزود: «این ۱۸ نفر که ادعا می‌کنند از سربازان ارتش سوریه هستند،‌ در عملیات شناسایی و امنیتی در جنوب شرقی راس‌العین دستگیر شدند».

اسارت سربازان ارتش سوریه در حالی صورت گرفت که ترکیه با وجود توافق آتش‌بس، حملات به شمال سوریه را متوقف نکرده بود.

شبکه الاخباریه روز چهارشنبه ساعاتی قبل از انتشار گزارش‌ها درباره اسارت سربازان ارتش سوریه گزارش داده بود ارتش ترکیه سه‌شنبه شب روستای «دبسه» واقع در ریف جنوبی منطقه راس‌العین (استان الحسکه در شمال سوریه) را هدف قرار داد. بر اساس این گزارش، حمله نیروهای ترکیه به این روستا باعث آوارگی اهالی آن شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها