الجزیره قطر همسو با رویترز اینترنت ایران را قطع کردند!

الجزیره قطر همسو با رویترز اینترنت ایران را قطع کردند!
چهارشنبه 4 دی 1398 - 21:01

خبر:

شبکه الجزیره قطر در خبری سوال برانگیز و البته بنقل از رویترز مدعی شد یک روز مانده به زمان بزرگداشت کشته شدگان اعتراضات اخیر اینترنت در ایران قطع شد.

تحلیل:

- این رسانه قطری در این خبر با تکرار ادعا رویترز و با واسطه از «سایت خبری ایلنا» اوضاع ایران را به تحلیل نشسته و با داستان سرایی آورده است: دولت ایران پس از آنکه در فضای مجازی دعوت هایی برای بزرگداشت آنچه قربانیان اغتشاشات اخیر در ایران نامیده است در روز چهارشنبه و دقیقا یک روز پیش از این مراسم به قطع کردن اینترنت دربرخی از استانهای ایران از جمله البرز، کرمانشاه، کردستان، زنجان فارس و ... مبادرت کرده است. این درحالی است که رویترز در گزارشی جعلی و دو روز پیش تعداد کشته شدگان اعتراضات اخیر در ایران را 1500نفر اعلام کرده بود و رهبری ایران را مورد هجوم قرار داده بود؛ اینکه چرا شبکه الجزیره دراین دام رسانه ای افتاده است محل تامل است!

- مراجعه به خبرگزاری ایلنا نشان می دهد این خبرگزاری نه از قطعی اینترنت در چهارشنبه که از ایجاد پاره ای محدودیت ها در دسترسی به اینترنت در چهارشنبه خبر داده و این مساله را مربوط به ترافیک بین المللی معرفی کرده است، مشکلی که در دنیا نه تنها امری عادی و متداول است بلکه به سرعت مرتفع گردیده است.

- درحالی که امنیت در ایران بشکلی کامل حاکم است و هیچ گزارشی حاکی از بروز احتمالی ناامنی برای پنج شنبه در دست نیست و در شرایطی که از یکسو کینه رویترز نسبت به ایران اظهر من الشمس است دور از ذهن نیست الجزیره که این روزها بدلیل نزدیکی کشورش به سعودی تاحد زیادی با فقدان سوژه جهت پرداخت خبری مواجه شده است با بازنشر این خبر اساسا بی پایه کوشیده است تا در امر جذب مخاطب جبران مافات کند.

- در ماجرای دو و نیم ساله حصر قطر از سوی سعودی، امارات، مصر و بحرین هم جمهوری اسلامی و هم رسانه های آن بقوت رفتار خصمانه 4 کشور را نفی کردند و حمایتهای خود را از قطر هم بلحاظ مادی و هم معنوی دریغ نکردند با این توضیح انتظار دقت بیشتر در بازنشر اخباری اینچنین خصمانه در رسانه ای متعلق به قطر، بنظر انتظار گزافی نیست.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها