قیمت جهانی نفت ۹۸/۱۱/۱۲/ برنت ۵۸ دلار و ۱۶ سنت شد/ چهارمین کاهش متوالی تحت تاثیر ویروس کرونا

قیمت جهانی نفت ۹۸/۱۱/۱۲/ برنت ۵۸ دلار و ۱۶ سنت شد/ چهارمین کاهش متوالی تحت تاثیر ویروس کرونا
شنبه 12 بهمن 1398 - 10:36

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۱۳ سنت کاهش به ۵۸ دلار و ۱۶ سنت رسید و افت هفتگی حدودا ۴ درصدی را به ثبت رساند.

العالم ـ اروپا ـ اقتصادی

بنابر گزارش رویترز، به دنبال گسترش نگرانی ها از تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا که به چین و حدود 20 کشور جهان گسترش یافته و جان 259 تن را گرفته است، قیمت نفت روز جمعه کاهش داشت و چهارمین کاهش هفتگی متوالی را به ثبت رساند.

پس از آنکه الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت مسکو آماده برگزاری نشست اوپک پلاس در ماه مارس به جای ماه فوریه جهت بررسی کاهش تقاضای جهانی نفت به دلیل ویروس کروناست، قیمت نفت موقتا شاهد افزایش بود. نواک گفت وی در حال مذاکره با عربستان است و کشورهای تولید کننده نفت برای ارزیابی تاثیرات ویروس کرونا بر بازار و تصمیم گیری در مورد تاریخ نشست چند روز بیشتر زمان نیاز دارند.

کریگ ارلام، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا گفت:«اوپک و متحرانش آماده اند تا در صورت نیاز مجددا وارد عمل شوند اما ممکن است فعلا درد موقتی را تحمل کنند به این امید که تبعات اقتصادی ویروس کرونا به حدی که تصور می شود گسترده نیست و اینکه قیمتها ممکن است خود به خود به سطح قابل قبولی باز گردد.»

به گزارش تسنیم بنابر گزارش رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با 13 سنت کاهش به 58 دلار و 16 سنت رسید و افت هفتگی حدودا 4 درصدی را به ثبت رساند.

قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 58 سنت کاهش به 51 دلار و 56 سنت رسید و افت هفتگی 4.8 درصدی را شاهد بود. دیروز قیمت نفت خام آمریکا تا 50 دلار و 97 سنت پایین آمد که از اوایل ماه اوت تاکنون بی سابقه بود.

قیمت هر دو شاخص نفتی در اوایل جلسه دیروز بیش از یک دلار افزایش یافته بود.

بازارهای جهانی بورس در مسیر ثبت اولین افت هفتگی از ماه اوت قرار گرفتند و شاخص های اصلی بورس وال استریت در روز جمعه شاهد افت بیش از یک درصدی بود.

پربیننده ترین خبرها